Słownik TITRANT co to znaczy.
Słownik TITRANT. Co znaczy stężenia substancji w roztworze, odczynnik o znanym stężeniu (↑ roztwór.

Czy przydatne?

Definicja TITRANT

Co to znaczy titrant: w ↑ analizie miareczkowej, a więc metodzie oznaczania stężenia substancji w roztworze, odczynnik o znanym stężeniu (↑ roztwór mianowany), którym miareczkuje się badaną próbkę. T. dobiera się adekwatnie do substancji oznaczanej, mogą nim być: silny kwas albo mocna zasada (↑ alkacymetria); związki zawierające jony, które tworzą związek kompleksowy z oznaczaną substancją (↑ kompleksometria); związki wchodzące w reakcje redoks z oznaczaną substancją (↑ redoksometria) i związki zawierające jony, które tworzą z oznaczaną substancją związek nierozp. (badanie miareczkowa strąceniowa, ↑ precypitometria)

Definicja TROTYL:
Co to jest ↑2,4,6-trinitrotoluen titrant co to jest.
Definicja TRYT:
Co to jest łaciny Tritium), promieniotwórczy izotop wodoru zawierający w jądrze jeden proton i dwa neutrony, m.at. 3,016049u (τ1/2 = 12,46 lat, emitując promieniowanie β-, przekształca się w izotop helu 3He titrant definicja.
Definicja TRÓJTLENEK SIARKI:
Co to jest niepoprawna nazwa ↑ tlenku siarki(VI titrant co znaczy.
Definicja TERB:
Co to jest Terbium), pierwiastek chem., metal, Z = 65, m.at. 158,92534u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1843 r. poprzez K.G. Mosandera. W przyrodzie występuje w minerałach, takich jak: ↑ monacyt, euksenit i titrant słownik.

Czym jest TITRANT znaczenie w Definicje chemia T .

  • Dodano:
  • Autor: