Słownik UNUNBI co to znaczy.
Słownik UNUNBI. Co znaczy pierwiastek chem., metal, Z = 112, m.at. 277u, ekipa ↑ cynkowców.

Czy przydatne?

Definicja UNUNBI

Co to znaczy ununbi: (pierwiastek 112) - znak Uub, (z łaciny Ununbium), pierwiastek chem., metal, Z = 112, m.at. 277u, ekipa ↑ cynkowców. Otrzymany sztucznie w 1996 r. poprzez S. Hofmanna, V. Ninova, P. Armbrustera, G. Munzenberga i in. (izotop 277Uub; w rezultacie bombardowania izotopu ołowiu 208Pb jądrami cynku 70Zn). Pierwiastek promieniotwórczy; w najwyższym stopniu rozpowszechniony izotop 277Uub (τ1/2 = 240 mikrosekund), najdłużej żyjący izotop 285Uub (τ1/2 = 580 mikrosekund). W przyrodzie nie występuje. W temp. pokojowej najprawdopodobniej szara albo srebrzystobiała ciecz. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów ununbi 6d107s2

Definicja UCZULACZ:
Co to jest ↑ sensybilizator UNUNBI.
Definicja UFO:
Co to jest ↑ ekstaza UNUNBI.
Definicja UKŁAD CGS:
Co to jest zarzucony aktualnie mechanizm jednostek fizycznych, oparty na centymetrze, gramie i sekundzie (stąd skrótowa nazwa); jednak sporo jego jednostek jest nadal stosowanych, w szczególności w technice UNUNBI.
Definicja UTLENIANIE:
Co to jest dezelektronacja (por. zredukowanie). Mechanizm opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez substancję zwaną ↑ utleniaczem, co prowadzi do podwyższenia stopnia utlenienia atomu UNUNBI.

Czym jest UNUNBI znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: