Słownik UNUNBI co to znaczy.
Słownik UNUNBI. Co znaczy pierwiastek chem., metal, Z = 112, m.at. 277u, ekipa ↑ cynkowców.

Czy przydatne?

Definicja UNUNBI

Co to znaczy ununbi: (pierwiastek 112) - znak Uub, (z łaciny Ununbium), pierwiastek chem., metal, Z = 112, m.at. 277u, ekipa ↑ cynkowców. Otrzymany sztucznie w 1996 r. poprzez S. Hofmanna, V. Ninova, P. Armbrustera, G. Munzenberga i in. (izotop 277Uub; w rezultacie bombardowania izotopu ołowiu 208Pb jądrami cynku 70Zn). Pierwiastek promieniotwórczy; w najwyższym stopniu rozpowszechniony izotop 277Uub (τ1/2 = 240 mikrosekund), najdłużej żyjący izotop 285Uub (τ1/2 = 580 mikrosekund). W przyrodzie nie występuje. W temp. pokojowej najprawdopodobniej szara albo srebrzystobiała ciecz. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów ununbi 6d107s2

Definicja Uup:
Co to jest ↑ununpent (pierwiastek 115 ununbi.
Definicja UTRWALACZE:
Co to jest usuwające z ↑ emulsji fotograficznej nierozłożone ziarna substancji światłoczułej poprzez wiązanie srebra w rozpuszczalne w wodzie związki kompleksowe (↑ tiosiarczan sodu albo tiosiarczan amonu ununbi.
Definicja UTLENIACZ:
Co to jest dezelektronator; substancja chem. odbierająca elektrony atomowi albo cząsteczce w procesie utleniania. W rezultacie przejęcia elektronów utleniacz ulega redukcji. Utleniaczami mogą być jony metali ununbi.
Definicja Uuh:
Co to jest ↑ununheks (pierwiastek 116 ununbi.

Czym jest UNUNBI znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: