Słownik UNUNPENT co to znaczy.
Słownik UNUNPENT. Co znaczy m.at. [288]u, ekipa azotowców (↑azotowce). Otrzymany sztucznie 1 lutego.

Czy przydatne?

Definicja UNUNPENT

Co to znaczy ununpent: znak Uup, (z łaciny Ununpentium), pierwiastek chem., Z=115, m.at. [288]u, ekipa azotowców (↑azotowce). Otrzymany sztucznie 1 lutego 2004r. poprzez zespół złożony z rosyjskich naukowców z Instytutu Badań Atomowych w Dubnej i amerykańskich naukowców z Lawrence Livermore National Laboratory w ilości czterech atomów sposobem bombardowania atomów ↑ameryku-243 jonami ↑wapnia-48. Pierwiastek promieniotwórczy, w przyrodzie nie występuje; najdłużej żyjący izotop 284Uup (?? = 87,5ms). Najprawdopodobniej metaliczne ciało stałe, właściwościami przypominające ↑bizmut (stopnie utlenienia III, V). Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów ununpentu najprawdopodobniej 5f14 6d10 7s2 7p3

Definicja UTRWALACZE:
Co to jest usuwające z ↑ emulsji fotograficznej nierozłożone ziarna substancji światłoczułej poprzez wiązanie srebra w rozpuszczalne w wodzie związki kompleksowe (↑ tiosiarczan sodu albo tiosiarczan amonu UNUNPENT.
Definicja UNUNBI:
Co to jest znak Uub, (z łaciny Ununbium), pierwiastek chem., metal, Z = 112, m.at. 277u, ekipa ↑ cynkowców. Otrzymany sztucznie w 1996 r. poprzez S. Hofmanna, V. Ninova, P. Armbrustera, G. Munzenberga i in UNUNPENT.
Definicja UKŁAD DYSPERSYJNY:
Co to jest cząstki jednej substancji zostały rozproszone w drugiej substancji. Przykładami układów dyspersyjnych są: mleko (cząstki tłuszczu rozproszone w wodzie) i masło (kropelki wody rozproszone w tłuszczu UNUNPENT.
Definicja UFO:
Co to jest ↑ ekstaza UNUNPENT.

Czym jest UNUNPENT znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: