Słownik UTLENIANIE co to znaczy.
Słownik UTLENIANIE. Co znaczy opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez.

Czy przydatne?

Definicja UTLENIANIE

Co to znaczy utlenianie: odmiennie dezelektronacja (por. zredukowanie). Mechanizm opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez substancję zwaną ↑ utleniaczem, co prowadzi do podwyższenia stopnia utlenienia atomu (i przekształcenia go w jon nieujemny) albo atomów w cząsteczce. Jeżeli utleniany jest anion, przechodzi on w jon o mniejszym ładunku ujemnym, atom bez zaangażowania albo kation, jeżeli zaś atom to przechodzi w kation. Procesowi temu ulega reduktor; jednocześnie utleniacz ulega redukcji. Równania chem. opisujące mechanizmy utleniania/redukcji nazywają się reakcjami redoks (↑ reakcja utleniania i redukcji). W procesie utleniania atom pierwiastka może zostać pozbawiony co najwyżej wszystkich elektronów walencyjnych, stąd max. stopień utlenienia danego pierwiastka równy jest liczbie tych elektronów

Definicja UKŁAD KOLOIDOWY:
Co to jest ↑ koloid utlenianie.
Definicja UNUNUN:
Co to jest ↑rentgen (pierwiastek 111 utlenianie.
Definicja UKŁAD HETEROGENICZNY:
Co to jest niejednorodna fizycznie, nierównomiernie i niejednolicie rozproszona, na przykład piasek w wodzie, opiłki żelaza w pyle cynkowym, siarka z chlorkiem sodu. Średnica cząstek etapy rozproszonej jest utlenianie.
Definicja URAN:
Co to jest Uranium), pierwiastek chem., metal, Z = 92, m.at. 238,0289u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty w 1789 r. poprzez M.M. Klaprotha, a nieczyszczony uran metaliczny dostał w 1841 r. E. Peligot. W przyrodzie utlenianie.

Czym jest UTLENIANIE znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: