Słownik UTLENIANIE co to znaczy.
Słownik UTLENIANIE. Co znaczy opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez.

Czy przydatne?

Definicja UTLENIANIE

Co to znaczy utlenianie: odmiennie dezelektronacja (por. zredukowanie). Mechanizm opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez substancję zwaną ↑ utleniaczem, co prowadzi do podwyższenia stopnia utlenienia atomu (i przekształcenia go w jon nieujemny) albo atomów w cząsteczce. Jeżeli utleniany jest anion, przechodzi on w jon o mniejszym ładunku ujemnym, atom bez zaangażowania albo kation, jeżeli zaś atom to przechodzi w kation. Procesowi temu ulega reduktor; jednocześnie utleniacz ulega redukcji. Równania chem. opisujące mechanizmy utleniania/redukcji nazywają się reakcjami redoks (↑ reakcja utleniania i redukcji). W procesie utleniania atom pierwiastka może zostać pozbawiony co najwyżej wszystkich elektronów walencyjnych, stąd max. stopień utlenienia danego pierwiastka równy jest liczbie tych elektronów

Definicja UNUNHEKS:
Co to jest znak Uuh, (z łaciny Ununhexium), pierwiastek chem., metal, Z = 116, m.at. 289u, ekipa ↑ tlenowców. Otrzymany sztucznie w 1999 r. poprzez V. Ninova, K. Gregoricha, D.C. Hoffmana, W. Lovelanda, A UTLENIANIE.
Definicja UWODNIONY ZWIĄZEK CHEMICZNY:
Co to jest ↑ hydraty UTLENIANIE.
Definicja UNIT:
Co to jest u) - międzynarodowa jednostka masy atomowej równa 1/12 masy atomu izotopu węgla 12C. 1u = 1,66057·10-27kg. Unit wprowadzono w 1961 r UTLENIANIE.
Definicja Uuh:
Co to jest ↑ununheks (pierwiastek 116 UTLENIANIE.

Czym jest UTLENIANIE znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: