Słownik WAZELINA co to znaczy.
Słownik WAZELINA. Co znaczy atomach węgla w cząsteczce. Nierozp. w wodzie, rozp. w benzynie, eterze.

Czy przydatne?

Definicja WAZELINA

Co to znaczy wazelina: mieszanina alkanów, zawierająca gł. związki o 22 i 23 atomach węgla w cząsteczce. Nierozp. w wodzie, rozp. w benzynie, eterze dietylowym i chloroformie. Biała albo żółtawa masa. Pozyskiwana w trakcie destylacji ropy naftowej. Użytkowana w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym (kremy, maści, mleczka, śmietanki) i jako smar

Definicja WIĄZANIE POTRÓJNE:
Co to jest złożone z wiązania σ (powstałego w rezultacie wzdłużnego nakładania się orbitali; ↑ wiązanie σ) i dwóch wiązań π (stworzonych dzięki bocznemu nakładaniu się orbitali; ↑ wiązanie π). Wiązanie potrójne WAZELINA.
Definicja WZÓR BALMERA:
Co to jest 1855 r. pozwalający obliczyć długości fal odpowiadającym liniom widmowym w ↑ widmie emisyjnym wodoru: gdzie λ - długość fali; RH - stała Rydberga = 1,0967758·107·m-1, liczby nII i nI to liczby WAZELINA.
Definicja WIDMO PROMIENIOWANIA:
Co to jest promieniowania, przedstawiany na wykresie jako zależność natężenia od długości (częstotliwości) fali; widmo promieniowania elektromagnetycznego obejmuje (poczynając od fal najdłuższych): fale radiowe WAZELINA.
Definicja WODA AMONIAKALNA:
Co to jest 10÷25% wodny roztwór amoniaku, użytkowany między innymi do otrzymywania amoniaku i jego związków WAZELINA.

Czym jest WAZELINA znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: