Słownik WĘGLANY co to znaczy.
Słownik WĘGLANY. Co znaczy zawierają w cząsteczce resztę kwasową CO32-. Związki te odgrywają wielką.

Czy przydatne?

Definicja WĘGLANY

Co to znaczy węglany: sole nieistniejącego w formie wolnej kwasu węglowego H2CO3, zawierają w cząsteczce resztę kwasową CO32-. Związki te odgrywają wielką rolę zarówno w historii życia na ziemi (węglan wapnia stanowi budulec skorupek i szkieletów wielu zwierząt, jak na przykład małży, ślimaków, koralowców, głowonogów), jak i w życiu codziennym (wapień CaCO3 służy jako surowiec do otrzymywania materiałów budowlanych) i przemyśle (K2CO3 i Na2CO3 są użytkowane w hutnictwie szkła). Bezb., jeżeli kation jest bezb. Niezależnie od węglanów litowców są nierozp. w wodzie. W roztworze hydrolizują dając odczyn zasadowy; pod wpływem kwasów rozkładają się z wydzieleniem gazowego CO2. Prażone rozkładają się zazwyczaj z wydzieleniem gazowego CO2 i odpowiedniego tlenku metalu. Por. wodorowęglany

Definicja WODA MORSKA:
Co to jest woda pokrywająca 70% powierzchni Ziemi w formie mórz i oceanów, zawiera sporą liczba rozpuszczonych w niej soli mineralnych (szczególnie NaCl węglany.
Definicja WIDMO PROMIENIOWANIA:
Co to jest promieniowania, przedstawiany na wykresie jako zależność natężenia od długości (częstotliwości) fali; widmo promieniowania elektromagnetycznego obejmuje (poczynając od fal najdłuższych): fale radiowe węglany.
Definicja WZÓR STRUKTURALNY PEŁNY:
Co to jest wzór chem. przedstawiający położenie wszystkich atomów i wszystkich wiązań w cząsteczce, np węglany.
Definicja WITAMINA B:
Co to jest nazwa ekipy witamin: B1, B2, B5, B6, B7 (H), B11, B12, PP węglany.

Czym jest WĘGLANY znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: