Słownik WĘGLIKI co to znaczy.
Słownik WĘGLIKI. Co znaczy jonowego są reaktywne i w reakcji z wodą dają przeważnie ↑ metan (w.

Czy przydatne?

Definicja WĘGLIKI

Co to znaczy węgliki: związki węgla z metalami, na przykład Al4C3. Węgliki typu jonowego są reaktywne i w reakcji z wodą dają przeważnie ↑ metan (w odróżnieniu do ↑ acetylenków). Węgliki typu kowalencyjnego, na przykład węglik krzemu SiC albo węglik boru B4C, są chem. obojętne i wykazują specyficzną odporność na działanie wody i kwasów. Nie wszystkie z nich są twarde i wysokotopliwe

Definicja WITAMINA B14, kwas folinowy:
Co to jest pochodna ↑ kwasu foliowego; użytkowana do leczenia anemii WĘGLIKI.
Definicja WZÓR BALMERA:
Co to jest 1855 r. pozwalający obliczyć długości fal odpowiadającym liniom widmowym w ↑ widmie emisyjnym wodoru: gdzie λ - długość fali; RH - stała Rydberga = 1,0967758·107·m-1, liczby nII i nI to liczby WĘGLIKI.
Definicja WAALS VAN DER JOHANNES DIDERIK:
Co to jest holenderski, badał oddziaływania międzycząsteczkowe (wiązanie van der Waalsa, siły van der Waalsa, promień van der Waalsa), podał równanie stanu dla gazów rzeczywistych (równanie van der Waalsa WĘGLIKI.
Definicja WIĄZANIE KOWALENCYJNE:
Co to jest tworzone poprzez uwspólnione elektrony wiążące. Występuje gł. w cząsteczkach tworzonych poprzez atomy niemetali i w kryształach kowalencyjnych. Najlepsze wiązanie kowalencyjne ma miejsce w WĘGLIKI.

Czym jest WĘGLIKI znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: