Słownik WĘGLIKI co to znaczy.
Słownik WĘGLIKI. Co znaczy jonowego są reaktywne i w reakcji z wodą dają przeważnie ↑ metan (w.

Czy przydatne?

Definicja WĘGLIKI

Co to znaczy węgliki: związki węgla z metalami, na przykład Al4C3. Węgliki typu jonowego są reaktywne i w reakcji z wodą dają przeważnie ↑ metan (w odróżnieniu do ↑ acetylenków). Węgliki typu kowalencyjnego, na przykład węglik krzemu SiC albo węglik boru B4C, są chem. obojętne i wykazują specyficzną odporność na działanie wody i kwasów. Nie wszystkie z nich są twarde i wysokotopliwe

Definicja WITALIZM:
Co to jest witalistyczną lub teorią vis vitalis (z łaciny - siła życiowa), zarzucona dziś koncepcja naukowo-filozoficzna, która zakładała, iż zjawiska zachodzące w organizmach żywych wynikają z działania węgliki.
Definicja WITAMINA K:
Co to jest ekipy związków chem. (wit. K1, w. K2, w. K3); jasnożółte, oleiste ciecze, nierozp. w wodzie, rozp. w tłuszczach. Dobowe zapotrzebowanie wynosi 4·10-3g. Niedobór skutkuje zaburzenia krzepliwości krwi węgliki.
Definicja WODÓR IN STATU NASCENDI:
Co to jest ↑ wodór atomowy węgliki.
Definicja WITAMINA PP:
Co to jest niacyna) i amid kwasu nikotynowego (nikotynamid); kwas nikotynowy: białe igłowe kryształy, t.t. 236°C, trudno rozp. w wodzie; amid kwasu nikotynowego: bezb. kryształy, t.t. 130°C, rozp. w wodzie i węgliki.

Czym jest WĘGLIKI znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: