Słownik WKOZA co to znaczy.
Słownik WISKOZA. Co znaczy wiskozowego; ↑ jedwab sztuczny); lepka, pomarańczowa ciecz otrzymana.

Czy przydatne?

Definicja WISKOZA

Co to znaczy wiskoza: wytwór pośredni w procesie otrzymywania jedwabiu sztucznego (wiskozowego; ↑ jedwab sztuczny); lepka, pomarańczowa ciecz otrzymana poprzez rozpuszczenie ksantogenianu celulozy (↑ ksantogenian celulozy) w rozcieńczonym roztworze NaOH. Przepuszczana poprzez bardzo gęste sita do roztworu kwasu siarkowego(VI) tworzy włókna przędne jedwabiu wiskozowego. Przepuszczana poprzez wąską szczelinę do roztworu koagulującego tworzy folię, która po nasyceniu gliceryną daje ↑ celofan

Definicja WZÓR EINSTEINA:
Co to jest ↑ równoważność masy i energii wiskoza.
Definicja WZÓR NERNSTA:
Co to jest zależność potencjału elektrody od aktywności zredukowanej i utlenionej postaci układu redoks: Π = Π0 + 0,059/n·lg(autl./ared.), gdzie: Π - potencjał elektrody, Π0 - potencjał standardowy tej wiskoza.
Definicja WERNER ALFRED:
Co to jest 1866-1919) chemik szwajcarski, zajmował się badaniem budowy ↑ związków kompleksowych i badaniami z zakresu ↑ stereochemii i ↑ izomerii. W 1913 r. Nagroda Nobla wiskoza.
Definicja WĘGLOWODORY NASYCONE:
Co to jest których cząsteczki mają atomy węgla połączone tylko wiązaniami pojedynczymi. Atomy węgla w cząsteczkach w.n. mają hybrydyzację sp3 (tetraedryczny atom węgla) - wiązania skierowane do naroży tetraedru wiskoza.

Czym jest WISKOZA znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: