Słownik WKOZA co to znaczy.
Słownik WISKOZA. Co znaczy wiskozowego; ↑ jedwab sztuczny); lepka, pomarańczowa ciecz otrzymana.

Czy przydatne?

Definicja WISKOZA

Co to znaczy wiskoza: wytwór pośredni w procesie otrzymywania jedwabiu sztucznego (wiskozowego; ↑ jedwab sztuczny); lepka, pomarańczowa ciecz otrzymana poprzez rozpuszczenie ksantogenianu celulozy (↑ ksantogenian celulozy) w rozcieńczonym roztworze NaOH. Przepuszczana poprzez bardzo gęste sita do roztworu kwasu siarkowego(VI) tworzy włókna przędne jedwabiu wiskozowego. Przepuszczana poprzez wąską szczelinę do roztworu koagulującego tworzy folię, która po nasyceniu gliceryną daje ↑ celofan

Definicja WÖHLER FRIEDRICH:
Co to jest niem., studiował medycynę, doktoryzował się w 1823 r. w Heidelbergu. Z rekomendacji Gmelina studiował do 1824 r. chemię u Berzeliusa w Sztokholmie. W 1825 r. został nauczycielem w Berlinie. W 1827 r wiskoza.
Definicja WODA KRÓLEWSKA:
Co to jest obj. stężonego kwasu solnego HCl i jednej obj. stężonego kwasu azotowego(V) HNO3, ma mocne właściwości utleniające dzięki wydzielającemu się chlorowi i chlorkowi nitrozylu: HNO3 + 3HCl Cl2↑ + NOCl↑ wiskoza.
Definicja WIĄZANIE CHEMICZNE:
Co to jest oddziaływania jąder i elektronów w atomach tworzących cząsteczkę, energetycznie trwały stan powstający w rezultacie oddawania, przyjmowania albo uwspólniania ↑ elektronów walencyjnych wiążących się wiskoza.
Definicja WZBUDZENIE ELEKTRONU:
Co to jest elektronu z niższego stanu energetycznego (na przykład ↑ stanu podstawowego) na wyższy (↑ stany wzbudzone), zachodzące wskutek pochłonięcia kwantu promieniowania elektromagnetycznego o odpowiedniej wiskoza.

Czym jest WISKOZA znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: