Słownik WITAMINY co to znaczy.
Słownik WITAMINY. Co znaczy naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do.

Czy przydatne?

Definicja WITAMINY

Co to znaczy witaminy: ekipa związków chem. o różnorodnej budowie, pochodzenia naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Organizm człowieka nie wytwarza witamin, dlatego pobiera je z pokarmem (w formie ↑ prowitamin) albo jako gotowe preparaty farmaceutyczne. Brak (awitaminoza), niedobór (hipowitaminoza) albo nadmiar (hiperwitaminoza) przyczyniają się do stworzenia wielu groźnych stanów chorobowych. Substancjami wykazującymi działanie przeciwne do witamin są ↑ antywitaminy. W 1913 r. Polak K. Funk wydzielił pierwszą witaminę - ↑ witaminę B1; on także wprowadził nazwę "wit." (złożenie słów: z łaciny vita - życie i amina - wit. B1 zawiera grupę aminową)

Definicja WOLNE PARY ELEKTRONOWE:
Co to jest ↑ elektrony wolne WITAMINY.
Definicja WODA MIĘKKA:
Co to jest woda, która nie zawiera soli wapnia i magnezu, dzięki czemu po dodaniu środka powierzchniowo-czynnego łatwo tworzy pianę WITAMINY.
Definicja WIĄZANIE KOORDYNACYJNE:
Co to jest AKCEPTOROWE) - wiązanie chem. opierające na przesunięciu pary elektronowej od atomu donora do atomu akceptora. Na przykład Proton jest akceptorem pary elektronowej, z kolei amoniak jej donorem WITAMINY.
Definicja WIĄZANIE JONOWE:
Co to jest powstałe wskutek przejścia elektronów walencyjnych od jednego z tworzących go atomów do drugiego. Powstałe wówczas jony przyciągają się wzajemnie, co wyjaśnia przyczynę fiz. tworzenia tego wiązania i WITAMINY.

Czym jest WITAMINY znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: