Słownik WITAMINY co to znaczy.
Słownik WITAMINY. Co znaczy naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do.

Czy przydatne?

Definicja WITAMINY

Co to znaczy witaminy: ekipa związków chem. o różnorodnej budowie, pochodzenia naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Organizm człowieka nie wytwarza witamin, dlatego pobiera je z pokarmem (w formie ↑ prowitamin) albo jako gotowe preparaty farmaceutyczne. Brak (awitaminoza), niedobór (hipowitaminoza) albo nadmiar (hiperwitaminoza) przyczyniają się do stworzenia wielu groźnych stanów chorobowych. Substancjami wykazującymi działanie przeciwne do witamin są ↑ antywitaminy. W 1913 r. Polak K. Funk wydzielił pierwszą witaminę - ↑ witaminę B1; on także wprowadził nazwę "wit." (złożenie słów: z łaciny vita - życie i amina - wit. B1 zawiera grupę aminową)

Definicja WAPNO GASZONE:
Co to jest wodorotlenku wapnia Ca(OH)2 otrzymywanego w procesie działania wodą (lasowanie, gaszenie) na tlenek wapnia (↑ wapno palone): CaO + H2O Ca(OH)2. Użytkowane w budownictwie do wytwarzania, z piaskiem witaminy co znaczy.
Definicja WODOROWĘGLANY:
Co to jest nieistniejącego w formie wolnej kwasu węglowego H2CO3, zawierają w cząsteczce anion HCO3-. Użytkowane w przemyśle spożywczym (NaHCO3, a więc ↑ soda oczyszczona, jako składnik ↑ proszku do pieczenia witaminy krzyżówka.
Definicja WODA CHLOROWA:
Co to jest chloru w wodzie (t = 20°C; 2,3obj. chloru w 1obj. wody), posiada własności silnie utleniające i bakteriobójcze na skutek tworzącego się kwasu chlorowego(I): Cl2 + H2O ⇆ HCl + HClO. Światło skutkuje witaminy co to jest.
Definicja WANADOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ wanad, ↑ niob, ↑ tantal, ↑ dubn. Wszystkie pierwiastki to metale. Konfiguracja elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w witaminy słownik.

Czym jest WITAMINY znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: