Słownik WITAMINY co to znaczy.
Słownik WITAMINY. Co znaczy naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do.

Czy przydatne?

Definicja WITAMINY

Co to znaczy witaminy: ekipa związków chem. o różnorodnej budowie, pochodzenia naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Organizm człowieka nie wytwarza witamin, dlatego pobiera je z pokarmem (w formie ↑ prowitamin) albo jako gotowe preparaty farmaceutyczne. Brak (awitaminoza), niedobór (hipowitaminoza) albo nadmiar (hiperwitaminoza) przyczyniają się do stworzenia wielu groźnych stanów chorobowych. Substancjami wykazującymi działanie przeciwne do witamin są ↑ antywitaminy. W 1913 r. Polak K. Funk wydzielił pierwszą witaminę - ↑ witaminę B1; on także wprowadził nazwę "wit." (złożenie słów: z łaciny vita - życie i amina - wit. B1 zawiera grupę aminową)

Definicja WANILINA:
Co to jest kremowe albo bezb. kryształy, t.t. 82°C, słabo rozp. w wodzie, lepiej w etanolu. Substancja zapachowa owoców wanilii, pozyskiwana syntetycznie z odpadów ligninowych w przemyśle papierniczym witaminy.
Definicja WZÓR SUMARYCZNY:
Co to jest wzór chem. podający tylko rodzaj pierwiastka i liczbę jego atomów w jego cząsteczce, na przykład dla etanu - C2H6, wody - H2O, kwasu siarkowego - H2SO4 witaminy.
Definicja WODY ŻELAZISTE:
Co to jest ↑ wody mineralne witaminy.
Definicja WODORKI:
Co to jest innymi pierwiastkami. Z racji na rodzaj wiązania rozróżnia się trzy typy wodorków: a) Wodorki typu soli - połączenia jonowe wodoru z bardziej od wodoru elektrododatnimi metalami 1, 2 i 3 ekipy układu witaminy.

Czym jest WITAMINY znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: