Słownik WŁÓKNA co to znaczy.
Słownik WŁÓKNA. Co znaczy szeregów bardzo wydłużonych komórek (sklerenchymatycznych) o grubych.

Czy przydatne?

Definicja WŁÓKNA

Co to znaczy włókna: 1) W. naturalne, a więc w. roślinne, twory zbudowane z szeregów bardzo wydłużonych komórek (sklerenchymatycznych) o grubych ściankach. W tkankach roślinnych w. tworzą pasma i wiązki, pełniąc rolę wzmacniającą. W. odpowiednich gatunków roślin są używane do skręcania nici i wyrobu tkanin (↑ bawełna, ↑ len). 2) W. zwierzęce: w. pozyskiwane między innymi z kokonów jedwabników (jedwab naturalny, sklejone włókienka fibroinowe) i okryw włosowych (wełna) owiec, wielbłądów, lam, alpak, wigoni, kóz (gł. kaszmirskich i angorskich) i królików angorskich. W. zwierzęce składają się w przeważającej części z keratyny, białka wchodzącego także w skład naskórka, paznokci, kopyt, rogów i piór. 3) W. sztuczne: substancje wielkocząsteczkowe, których makrocząsteczki łączą się ze sobą dzięki różnorodnym oddziaływaniom i tworzą długie pasma. Wytwarzane są zazwyczaj z adekwatnie obrabianych roztworów polimerów

Definicja WYBUCH:
Co to jest reakcja chem., która przebiega z sporą szybkością i z wydzielaniem dużej ilości gazów, a tym samym ze wzrostem ciśnienia, co skutkuje stworzenie fali uderzeniowej mogącej powodować zniszczenia na włókna co znaczy.
Definicja WŁÓKNA CHEMICZNE W MEDYCYNIE:
Co to jest użytkowane gł. w chirurgii do wyrobu nici, dzianin i tkanin. Nici chirurgiczne, wykonane w poliamidów, poliestrów i poli(alkoholu winylowego), zazwyczaj powlekanych ↑ teflonem, używa się do zszywania włókna krzyżówka.
Definicja WZÓR SUMARYCZNY:
Co to jest wzór chem. podający tylko rodzaj pierwiastka i liczbę jego atomów w jego cząsteczce, na przykład dla etanu - C2H6, wody - H2O, kwasu siarkowego - H2SO4 włókna co to jest.
Definicja WAPNO GASZONE:
Co to jest wodorotlenku wapnia Ca(OH)2 otrzymywanego w procesie działania wodą (lasowanie, gaszenie) na tlenek wapnia (↑ wapno palone): CaO + H2O Ca(OH)2. Użytkowane w budownictwie do wytwarzania, z piaskiem włókna słownik.

Czym jest WŁÓKNA znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: