Słownik WŁÓKNA co to znaczy.
Słownik WŁÓKNA. Co znaczy szeregów bardzo wydłużonych komórek (sklerenchymatycznych) o grubych.

Czy przydatne?

Definicja WŁÓKNA

Co to znaczy włókna: 1) W. naturalne, a więc w. roślinne, twory zbudowane z szeregów bardzo wydłużonych komórek (sklerenchymatycznych) o grubych ściankach. W tkankach roślinnych w. tworzą pasma i wiązki, pełniąc rolę wzmacniającą. W. odpowiednich gatunków roślin są używane do skręcania nici i wyrobu tkanin (↑ bawełna, ↑ len). 2) W. zwierzęce: w. pozyskiwane między innymi z kokonów jedwabników (jedwab naturalny, sklejone włókienka fibroinowe) i okryw włosowych (wełna) owiec, wielbłądów, lam, alpak, wigoni, kóz (gł. kaszmirskich i angorskich) i królików angorskich. W. zwierzęce składają się w przeważającej części z keratyny, białka wchodzącego także w skład naskórka, paznokci, kopyt, rogów i piór. 3) W. sztuczne: substancje wielkocząsteczkowe, których makrocząsteczki łączą się ze sobą dzięki różnorodnym oddziaływaniom i tworzą długie pasma. Wytwarzane są zazwyczaj z adekwatnie obrabianych roztworów polimerów

Definicja WZÓR SZKIELETOWY:
Co to jest wzór przedstawiający budowę cząsteczki uwzględniając jedynie szkielet węglowy i ↑ wzory grupowe ↑ grup funkcyjnych, np WŁÓKNA.
Definicja WODA BARYTOWA:
Co to jest wodny wodorotlenku Ba(OH)2 wykorzystywany w chemii analitycznej do wykrywania dwutlenku węgla (↑ tlenek węgla(IV)) dzięki zachodzącej reakcji: Ba(OH)2 + CO2 BaCO3↓ + H2O. Węglan baru jest trudno rozp WŁÓKNA.
Definicja WARTOŚCIOWOŚĆ:
Co to jest wiązań, jakie może stworzyć atom danego pierwiastka z innymi atomami tworząc cząsteczkę; umożliwia pisanie ↑ wzorów chem. W. jest wyrażana zawsze całkowitą liczbą dodatnią w przeciwieństwie od ↑ WŁÓKNA.
Definicja WIĄZANIE HETEROPOLARNE:
Co to jest ↑ wiązanie jonowe WŁÓKNA.

Czym jest WŁÓKNA znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: