Słownik WOSKI co to znaczy.
Słownik WOSKI. Co znaczy produkowane poprzez rośliny i zwierzęta jako powłoki ochronne; mieszaniny.

Czy przydatne?

Definicja WOSKI

Co to znaczy woski: nierozp. w wodzie substancje stałe podobne do tłuszczów, produkowane poprzez rośliny i zwierzęta jako powłoki ochronne; mieszaniny estrów nasyconych kwasów karboksylowych i alkoholi o długich łańcuchach nierozgałęzionych. W. ziemny - mieszanina stałych węglowodorów parafinowych, występująca w skorupie ziemskiej; aktualnie nazwa w. obejmuje również inne substancje syntetyczne, podobne do w. naturalnych. W. topią się zazwyczaj w temp. ~40°C dając ciecze o małej lepkości. Najpopularniejszym w. naturalnym są: w. pszczeli i ↑ lanolina. Woski znajdują szerokie wykorzystanie w różnych dziedzinach przemysłu: farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, papierniczym itp

Definicja WODÓR IN STATU NASCENDI:
Co to jest ↑ wodór atomowy woski.
Definicja WODY GRUNTOWE:
Co to jest występujące w porach i szczelinach skorupy ziemskiej), których górna granica, zwana zwierciadłem w.g., leży w zasięgu oddziaływania człowieka, a niekiedy nawet tuż pod powierzchnią ziemi (wody woski.
Definicja WIĄZANIE VAN DER WAALSA:
Co to jest ↑ oddziaływania van der Waalsa woski.
Definicja WIĄZANIE PODWÓJNE:
Co to jest złożone z wiązania σ (powstałego w rezultacie wzdłużnego nakładania się orbitali; ↑ wiązanie σ) i jednego wiązania π (powstałego w rezultacie bocznego nakładania się orbitali; ↑ wiązanie). Wiązanie woski.

Czym jest WOSKI znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: