Słownik WOSKI co to znaczy.
Słownik WOSKI. Co znaczy produkowane poprzez rośliny i zwierzęta jako powłoki ochronne; mieszaniny.

Czy przydatne?

Definicja WOSKI

Co to znaczy woski: nierozp. w wodzie substancje stałe podobne do tłuszczów, produkowane poprzez rośliny i zwierzęta jako powłoki ochronne; mieszaniny estrów nasyconych kwasów karboksylowych i alkoholi o długich łańcuchach nierozgałęzionych. W. ziemny - mieszanina stałych węglowodorów parafinowych, występująca w skorupie ziemskiej; aktualnie nazwa w. obejmuje również inne substancje syntetyczne, podobne do w. naturalnych. W. topią się zazwyczaj w temp. ~40°C dając ciecze o małej lepkości. Najpopularniejszym w. naturalnym są: w. pszczeli i ↑ lanolina. Woski znajdują szerokie wykorzystanie w różnych dziedzinach przemysłu: farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, papierniczym itp

Definicja WYMIANA JONOWA:
Co to jest fizykochem. opierający na zamianie jonów (na przykład kationów metali, anionów reszt kwasowych), zawartych w roztworze, na jony H+aq i OH- pochodzące z cząsteczek ↑ jonitów. Zdarzenie tj. używane do woski.
Definicja WODY ŻELAZISTE:
Co to jest ↑ wody mineralne woski.
Definicja WĘGLOWODORY AROMATYCZNE:
Co to jest węglowodory o cyklicznej (pierścieniowej), płaskiej budowie cząsteczki, których wzory strukturalne przewidują wysoce nienasycony charakter, a które mimo są to raczej bierne w reakcjach przyłączania woski.
Definicja WILLEMIT:
Co to jest minerał, Zn2SiO4, bezb., przezroczysty, fluoryzuje pod wpływem promieniowania UV woski.

Czym jest WOSKI znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: