Słownik WYMRAŻANIE co to znaczy.
Słownik WYMRAŻANIE. Co znaczy krzepnięcia (topnienia), polegająca na tym, iż mieszaninę ciekłą w.

Czy przydatne?

Definicja WYMRAŻANIE

Co to znaczy wymrażanie: sposób rozdziału substancji różniących się temp. krzepnięcia (topnienia), polegająca na tym, iż mieszaninę ciekłą w uwarunkowaniach normalnych oziębia się do temp. pośredniej pomiędzy t.t. dwóch rozdzielanych składników, a w dalszym ciągu odsącza zestalony składnik (drugi pozostaje w stanie ciekłym). Niekiedy nazwę tę stosuje się do sposoby odsalania wody opierającej się na zmianach rozpuszczalności soli w zależności od temp. Oziębienie wody skutkuje, iż powstaje w niej ↑ roztwór przesycony związków, których rozpuszczalność maleje z obniżeniem temp.; związki te ostatecznie wytrącają się z oziębionej wody

Definicja WODÓR ATOMOWY:
Co to jest formie pojedynczych atomów; znacząco bardziej czynny od wodoru cząsteczkowego - w temp. pokojowej łączy się z tlenem, fluorowcami, siarką, arsenem, antymonem, germanem, cyną i tellurem. Jako mocny wymrażanie.
Definicja WODA GAZOWANA:
Co to jest ↑ woda sodowa wymrażanie.
Definicja WIĄZANIE WODOROWE:
Co to jest między atomem wodoru związanym z atomem silnie elektroujemnego pierwiastka, na przykład ↑ fluoru, ↑ tlenu, ↑ azotu w jednej cząsteczce, z takim atomem w innej albo tej samej cząsteczce. Występowanie wymrażanie.
Definicja WODOROWĘGLAN SODU:
Co to jest ↑ soda oczyszczona wymrażanie.

Czym jest WYMRAŻANIE znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: