Słownik WYMRAŻANIE co to znaczy.
Słownik WYMRAŻANIE. Co znaczy krzepnięcia (topnienia), polegająca na tym, iż mieszaninę ciekłą w.

Czy przydatne?

Definicja WYMRAŻANIE

Co to znaczy wymrażanie: sposób rozdziału substancji różniących się temp. krzepnięcia (topnienia), polegająca na tym, iż mieszaninę ciekłą w uwarunkowaniach normalnych oziębia się do temp. pośredniej pomiędzy t.t. dwóch rozdzielanych składników, a w dalszym ciągu odsącza zestalony składnik (drugi pozostaje w stanie ciekłym). Niekiedy nazwę tę stosuje się do sposoby odsalania wody opierającej się na zmianach rozpuszczalności soli w zależności od temp. Oziębienie wody skutkuje, iż powstaje w niej ↑ roztwór przesycony związków, których rozpuszczalność maleje z obniżeniem temp.; związki te ostatecznie wytrącają się z oziębionej wody

Definicja WITAMINA B2:
Co to jest laktoflawina - żółtopomarańczowe kryształy, trudno rozp. w wodzie i alkoholu etylowym; t.t. 280÷290°C z rozkładem; wrażliwa na działanie światła. Występuje w mięsie, wątrobie, jajach, mleku, serach WYMRAŻANIE.
Definicja WIĄZANIE HETEROPOLARNE:
Co to jest ↑ wiązanie jonowe WYMRAŻANIE.
Definicja WODA POGAZOWA:
Co to jest jeden z produktów ↑ suchej destylacji węgla kopalnego, zawiera gł. ↑ amoniak, sole amonowe i produkty smołowe. Użytkowana do otrzymywania amoniaku i siarczanu(VI) amonu (NH4)2SO4 WYMRAŻANIE.
Definicja WZORY STEREOCHEMICZNE:
Co to jest płaskie albo ↑ przestrzenne wzory związków, prezentujące rzeczywistą strukturę związku, na przykład ułożenie podstawników przy ↑ asymetrycznych atomach węgla WYMRAŻANIE.

Czym jest WYMRAŻANIE znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: