Słownik ZAPAŁKA co to znaczy.
Słownik ZAPAŁKA. Co znaczy końca łatwopalną mieszaniną chloranu potasowego, siarczku antymonu.

Czy przydatne?

Definicja ZAPAŁKA

Co to znaczy zapałka: pałeczka wykonana z drewna albo tektury, pokryta z jednego końca łatwopalną mieszaniną chloranu potasowego, siarczku antymonu, siarki, barwnika, zmielonego szkła (↑ szkło krzemianowe) i spoiwa. Boki pudełka zapałek są pokryte mieszaniną czerwonego fosforu, zmielonego szkła (zmielone szkło powiększa tarcie) i spoiwa. Zamiast siarki używano dawniej bardziej reaktywnego fosforu białego (poprzez co można było zapalać z. potarciem o dowolną szorstką powierzchnię), jednak zrezygnowano z niego z uwagi na jego toksyczność i wywoływanie niekiedy samozapłonu

Definicja ZUBOŻONY URAN:
Co to jest depleted uranium) - ↑ uran pozbawiony promieniotwórczego izotopu 235U, zawierający gł. bardzo trwały izotop 238U. Służy do produkcji pocisków przeciwpancernych; wykorzystanie tak bardzo ciężkiego zapałka.
Definicja Zn:
Co to jest znak ↑ cynku zapałka.
Definicja ZWIĄZEK ZESPOLONY:
Co to jest ↑ związek kompleksowy zapałka.
Definicja ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA:
Co to jest substancje, emitowane do atmosfery wskutek działalności człowieka (lecz nie będące jej naturalnymi składnikami), wywołują negatywny wpływ na środowisko naturalne (↑ dziury ozonowe, ↑ kwaśne deszcze zapałka.

Czym jest ZAPAŁKA znaczenie w Definicje chemia Z .

  • Dodano:
  • Autor: