Słownik ŻELIWO co to znaczy.
Słownik ŻELIWO. Co znaczy zawierające zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: manganu.

Czy przydatne?

Definicja ŻELIWO

Co to znaczy żeliwo: stop żelaza z węglem (o zawartości węgla 2,5÷4,5%) zawierające zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: manganu, krzemu, fosforu i siarki. Pozyskiwane z ↑ surówki szarej. Żeliwo można odlewać; jest twarde i kruche; nie można go walcować, kuć i spawać, można je obrabiać skrawaniem

Definicja ZJAWISKO FIZYCZNE:
Co to jest do zmian właściwości fiz. substancji, lecz nie do powstawania nowych substancji. Do z.f. należą: topnienie, krzepnięcie, parowanie, skraplanie, wrzenie, sublimacja, resublimacja i inne przejścia żeliwo.
Definicja ŻELATYNA:
Co to jest zbudowana gł. z ↑ glicyny, ↑ proliny i ↑ hydroksyproliny. Bezb., bez zapachu ciało stałe; ż. jest nierozp. w zimnej wodzie (pęcznieje), rozp. w wodzie gorącej. Rozpuszczona żelatyna tworzy ↑ zol żeliwo.
Definicja ZAPACH:
Co to jest wrażenie spowodowane w mózgu poprzez działanie odpowiednich związków chem. na receptory węchowe znajdujące się w nosie żeliwo.
Definicja ZWIĄZKI ORGANICZNE W PRZESTRZENI MIĘDZYGWIEZDNEJ:
Co to jest występujące w przestrzeni kosmicznej. Pierwszym odkrytym (w 1969 r.) związkiem był metanal (HCHO). Spośród powyżej 100 poznanych związków org. zidentyfikowano tylko liniowe cząsteczki łańcuchowe żeliwo.

Czym jest ŻELIWO znaczenie w Definicje chemia Z .

  • Dodano:
  • Autor: