Słownik korzeń co to znaczy.
Definicja Korzeń. Co znaczy trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole.

Czy przydatne?

Definicja Korzeń

Definicja z ang. Root, z niem. Wurzel.

Co to znaczy KORZEŃ: Korzeń - fragment sporofitu rośliny naczyniowej, mający trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole mineralne) i wody i utrzymywanie rośliny w glebie. Powierzchnia chłonna korzenia jest zazwyczaj powiększona przez obecność długich, cienkościennych wypustek zwanych włośnikami. Oprócz tego skórka korzenia regularnie może być pokryta kutykulą (jak skórka reszty łodygi) - powiększa to przepuszczalność dla wody i soli mineralnych. Pokrój korzenia jest zazwyczaj właściwością charakterystyczną dla danej ekipy roślin. Np. u większości dwuliściennych występuje układ palowy, z kolei jednoliścienne charakteryzują się układem wiązkowym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Koncepcja samolubnego DNA:
Co to jest samolubnego DNA- selektywnie naturalny, gdyby został wycięty to byłoby to bez szkody dal organizmu jest pasywnie przekazywany i powielany poprzez dryf genetyczny, może oddziaływać na dryf. Dzielimy KORZEŃ.
Definicja Krzyżówki dwucechowe:
Co to jest krzyżówce badamy równocześnie dziedziczenie się dwóch genów, to w pokoleniu F2 frekwencja fenotypów będzie wynosiła 9:3:3:1. To jest relacja 3:1 odnosząc się do dwóch cech. By dostać relacja 9:3:3:1 KORZEŃ.
Definicja Kształt liścia:
Co to jest Liście są istotną właściwością rozpoznawczą roślin. Do rozpoznawania, a więc oznaczania gatunków roślin stosuje się tak zwany klucze. Każdy klucz posługuje się specyficzną terminologią. Na opis KORZEŃ.
Definicja Kompleksy poliploidalne:
Co to jest spokrewnionych gatunków (na przykład trawy czy magnolie) mogą krzyżować się w różnych kombinacjach i tworzyć sporo gatunków poliploidalnych. Dalsza hybrydyzacja prowadzi do powstawania następnych KORZEŃ.

Czym jest Korzeń znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: