Słownik korzeń co to znaczy.
Definicja Korzeń. Co znaczy trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole.

Czy przydatne?

Definicja Korzeń

Definicja z ang. Root, z niem. Wurzel.

Co to znaczy KORZEŃ: Korzeń - fragment sporofitu rośliny naczyniowej, mający trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole mineralne) i wody i utrzymywanie rośliny w glebie. Powierzchnia chłonna korzenia jest zazwyczaj powiększona przez obecność długich, cienkościennych wypustek zwanych włośnikami. Oprócz tego skórka korzenia regularnie może być pokryta kutykulą (jak skórka reszty łodygi) - powiększa to przepuszczalność dla wody i soli mineralnych. Pokrój korzenia jest zazwyczaj właściwością charakterystyczną dla danej ekipy roślin. Np. u większości dwuliściennych występuje układ palowy, z kolei jednoliścienne charakteryzują się układem wiązkowym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na korzeń.
Definicja Korona Drzewa:
Co to jest właściwością charakterystyczną każdej rośliny drzewiastej to jest, iż na pewnej wysokości nad ziemią pień przekształca się w zespół konarów, gałęzi, pędów i liści, który tytułujemy koroną. Już u korzeń.
Definicja Krzyżówki Dwucechowe:
Co to jest krzyżówce badamy równocześnie dziedziczenie się dwóch genów, to w pokoleniu F2 frekwencja fenotypów będzie wynosiła 9:3:3:1. To jest relacja 3:1 odnosząc się do dwóch cech. By dostać relacja 9:3:3:1 korzeń.
Definicja Kora:
Co to jest Kora (w botanice korzeń.

Czym jest Korzeń znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: