Słownik korzeń co to znaczy.
Definicja Korzeń. Co znaczy trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole.

Czy przydatne?

Definicja Korzeń

Definicja z ang. Root, z niem. Wurzel.

Co to znaczy KORZEŃ: Korzeń - fragment sporofitu rośliny naczyniowej, mający trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole mineralne) i wody i utrzymywanie rośliny w glebie. Powierzchnia chłonna korzenia jest zazwyczaj powiększona przez obecność długich, cienkościennych wypustek zwanych włośnikami. Oprócz tego skórka korzenia regularnie może być pokryta kutykulą (jak skórka reszty łodygi) - powiększa to przepuszczalność dla wody i soli mineralnych. Pokrój korzenia jest zazwyczaj właściwością charakterystyczną dla danej ekipy roślin. Np. u większości dwuliściennych występuje układ palowy, z kolei jednoliścienne charakteryzują się układem wiązkowym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kłos:
Co to jest Kłos - rodzaj kwiatostanu, gdzie na osadce siedzą bezszypułkowe kwiaty (kłos prosty albo pojedynczy) albo kłoski (kłos złożony).Treść hasła pochodzi z Wikipedi korzeń co znaczy.
Definicja Korzenie Przybyszowe:
Co to jest przybyszowe - korzenie podporowe występują u roślin rosnących w grząskim podłożu wyrastające z łodygi na pewnej wysokości nad ziemią i ukośnie wrastające w podłoże. Ich zadaniem jest stabilizacja korzeń krzyżówka.
Definicja Komórka Prezentująca Antygen APC:
Co to jest prezentujące antygen (z angielskiego: antigen presenting cell - APC) to takie komórki, na których powierzchni znajdują się cząsteczki białek MHC klasy II. Odznacza się dwa fundamentalne typy APC korzeń co to jest.
Definicja Komórki Macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy korzeń słownik.

Czym jest Korzeń znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: