Słownik lizosom co to znaczy.
Definicja Lizosom. Co znaczy enzymy rozkładające białka, kwasy nukleinowe, węglowodany i tłuszcze.

Czy przydatne?

Definicja Lizosom

Definicja z ang. lysosome, z niem. Lysosom.

Co to znaczy LIZOSOM: Lizosom - niewielkie (0,05-0,5 μm) pęcherzyki zawierające enzymy rozkładające białka, kwasy nukleinowe, węglowodany i tłuszcze. Łącznie w lizosomach jest aktualnych około 40 hydrolaz W lizosomie zachodzi nie tylko mechanizm trawienia komórkowego wchłoniętych pokarmów, lecz również rozkład niepotrzebnych już cząsteczek. Nazwę lizosom wprowadził de Duve w roku 1955, przedtem opisane były również poprzez Miecznikowa (1865) Substancje, które mają ulec strawieniu, docierają do lizosomu w pęcherzykach, w które zostają "ubrane" w czasie pinocytozy i fagocytozy. Błona lizosomów zawiera liczne monotopowe glikoproteidy (o długich łańcuchach i dużej ilości kwasów sialowych), liczne pompy protonowe i liczne białka przenośnikowe. Wewnątrz lizosomu utrzymywane jest pH na poziomie około 5. Typy lizosomów: trawienne- rozkład substancji magazynujące- magazynują substancje „grabarze” –rozkład obumarłych składników cytoplazmy. Pęcherzyki zawierające organelle poświęcone do degradacji nazywa się pęcherzykami sekwestralnymi. W lizosomach rozkładane są normalnie białka długowieczne, w przeciwieństwie od proteosomów.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Listerioza:
Co to jest łaciny Listeriosis) - to jest bakteryjna dolegliwość zakaźna zwierząt. U ludzi występuje jako zoonoza. Chorują owce, świnie, bydło, konie, zające, króliki, kury, świnki morskie , szynszyle lizosom co znaczy.
Definicja Listek:
Co to jest Listek - jedna z kilku albo wielu blaszek liściowych składających się na liść złożony lizosom krzyżówka.
Definicja Liścień:
Co to jest liść rośliny nasiennej. Liścień nie powstaje w pąku kwiatowym, lecz jeszcze w rozwijającym się zarodku. W nie wszystkich wypadkach liścienie są grube i pełnią funkcję organów spichrzowych - tak jest lizosom co to jest.
Definicja Loci Cech Ilościowych (Ang. Quantitative Trait Loci):
Co to jest zlokalizować markery genetyczne (typowo w obszarze o zmiennej liczbie tandemowych powtórzeń), które są ściśle sprzężone (fizycznie blisko DNA) z genami kontrolującymi interesujące nas cechy lizosom słownik.

Czym jest Lizosom znaczenie w Słownik biologia L .

  • Dodano:
  • Autor: