Słownik ryzosfera co to znaczy.
Definicja Ryzosfera. Co znaczy otoczeniu młodych korzeni, poddana działaniu wydzielin korzenia.

Czy przydatne?

Definicja Ryzosfera

Definicja z ang. rhizosphere, z niem. Rhizosphäre.

Co to znaczy RYZOSFERA: Ryzosfera, strefa korzeniowa - przestrzeń w najbliższym otoczeniu młodych korzeni, poddana działaniu wydzielin korzenia. Jest różna od innych części gleby składem i większą ilością komórek bakterii (może zaistnieć zdarzenie bakterioryzy) i grzybów (mikoryza), co ma wpływ w szczególności na pobieranie substancji odżywczych poprzez korzeń.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Rozmnażanie Płciowe - Model Konkurencji Pomiędzy Rodzeństwem Wiliamsa (Model Mszyca-Wrotek, Model Truskawka-Koralowiec, Model Wiąz-Ostryga):
Co to jest iż przewarzająca część migrującego potomstwa musi umrzeć, a przeżywają tylko w najwyższym stopniu przystosowani. Wobec tego głównymi są potomkowie o cechach niezwykłych. Williams przeciwstawiał ryzosfera.
Definicja Receptory Błonowe Chemokin:
Co to jest podobnie jak same chemokiny pomimo dużej różnorodności posiadają bardzo podobny model budowy i aktywacji. Tworzą one 7 charakterystycznych pętli przenikających błonę komórkową (7TM), a ryzosfera.
Definicja Roślina Dwuletnia:
Co to jest roślina potrzebująca do odbycia cyklu rozwojowego dwóch okresów wegetacyjnych. W trakcie pierwszego roku produkowana jest rozeta liści asymilujących i organy spichrzowe (zmodyfikowane korzenie i ryzosfera.
Definicja Rybosom:
Co to jest organella służace do produkcji białek. Rybosomy występują u wszystkich organizmów żywych, zarówno u prokariontów (bakterie, archeony) jak i eukariontów (pierwotniaki, rośliny, zwierzęta) a również we ryzosfera.

Czym jest Ryzosfera znaczenie w Słownik biologia R .

  • Dodano:
  • Autor: