Słownik Co to jest Palmy informacje co to znaczy.
Definicja Palmy znaczenie. Czym jest: Zwykle palmy są roślinami drzewiastymi. To są rośliny.

Czy przydatne?

Definicja Palmy

Co to jest PALMY: Zwykle palmy są roślinami drzewiastymi. To są rośliny jednoliścienne, które występują jedynie w tropikalnych rejonach. Palmy posiadają pnie, które się nie rozgałęziają, a gdy rosną, nie występuje tutaj wzrost na grubość. Do tego gatunku roślin zaliczanych jest ok. 3400 gatunków palm. Kwiaty palm są jednopłciowe i pierzaste. Z kolei owoce mają postać różną u różnych gatunków. Możemy wyróżnić takie palmy, które są w najwyższym stopniu znane a więc palma kokosowa czy daktylowa.

Definicja Polimer:
Co to jest substancja o bardzo dużej masie cząsteczkowej składająca się z mniejszych przedmiotów powtarzalnych, zwanych monomerami. Zadaniem polimerów jest tworzenie ściany komórkowej, gromadzenie energii palmy.
Definicja Paprotnik:
Co to jest niekwiatowa, zarodnikowa. Przewarzająca część paprotników wytwarza liście, które składają się z mnóstwa odcinków. Na odwrotnej stronie liścia wytwarzają się zarodnie, innymi słowami sporangia. Nie palmy.
Definicja Podział KomÓRki:
Co to jest który zachodzi u wszystkich organizmów żywych. W trakcie dojrzewania organizmów żywych stają się one coraz większe, z kolei ich komórki pozostają w takich samych rozmiarach. Komórki organizmów żywych palmy.
Definicja Pantofelek:
Co to jest ruchliwy pierwotniak. przeważnie żyje on w wodzie słodkiej i odżywia się bakteriami. Jego komórka ma kształt pantofla i pokryta jest licznymi rzęskami, dzięki którym się porusza. Pantofelek rozmnaża palmy.

Czym jest Palmy znaczenie w Słownik biologiczny P .

  • Dodano:
  • Autor: