Słownik Co to jest Człowiekowate co to znaczy.
Definicja Człowiekowate znaczenie. Czym jest: To jest rodzina naczelnych ssaków zawierająca.

Czy przydatne?

Definicja Człowiekowate

Co to jest CZŁOWIEKOWATE: To jest rodzina naczelnych ssaków zawierająca rozumnego człowieka i przypuszczalnych jego przodków. Ludzie to rodzaj naczelnych z rodz. człowiekowatych, a więc Hominidae. Homonidy posiadają spore mózgi i chodzą na dwóch nogach. Homonidy po raz pierwszy pojawiły się ok. 3/4 mln lat temu. Wewnątrz rodziny homonidów człowiek współczesny należy do rodzaju Homo.

Definicja Cypryśnikowate:
Co to jest iglaste należące do największych gatunków drzew na świecie. Liście tych drzew występują w formie igieł bądż łusek i mają również okrągłe szyszki. Dwoma gatunkami drzew należącymi do tej rodziny są człowiekowate.
Definicja Cząsteczka:
Co to jest Jest zbudowana z atomów połączonych wiązaniami chemicznymi. Cząsteczka to jest najmniejsza liczba pierwiastka chemicznego albo związku zachowująca ich cechy. W substancjach czystych chemicznie człowiekowate.
Definicja Chloroplast:
Co to jest komórkowe otoczone podwójną błoną białkowo - lipidową, które występuje u roślin eukariotycznych. Chloroplasty zawierają chlorofil, a więc jasnozielony barwnik, wychwytujący energię światła człowiekowate.
Definicja Cholesterol:
Co to jest gatunku sterydów. występuje w błonie każdej komórki zwierzęcej. W ludzkim organiżmie steryd ten znajduje się w osoczu krwi, w tkankach. Zbyt sporo cholesterolu w organiżmie człowieka szkodzi jego człowiekowate.

Czym jest Człowiekowate znaczenie w Słownik biologiczny C .

  • Dodano:
  • Autor: