Słownik AMINOPLASTY co to znaczy.
Słownik AMINOPLASTY. Co znaczy aldehydu mrówkowego, metanal) z ↑ mocznikiem, tiomocznikiem albo.

Czy przydatne?

Definicja AMINOPLASTY

Co to znaczy aminoplasty: tworzywa sztuczne pozyskiwane w rezultacie kondensacji ↑ aldehydu mrówkowego, metanal) z ↑ mocznikiem, tiomocznikiem albo innymi związkami zawierającymi grupę aminową -NH2, na przykład nH2N CO NH2 + nHCHO [ HN CO NH CH2 ]n + nH2O W rezultacie reakcji kondensacji powstaje linearny polimer. Jeżeli użyto aldehydu mrówkowego w nadmiarze, wówczas następuje sieciowanie polimeru w rezultacie reakcji grup -NH- aktualnych w łańcuchach aminoplastu z nadmiarem HCHO (powstają mostki -CH2- łączące łańcuchy polimerowe). Usieciowane a. są twarde, sztywne i niepalne. A. są stosowane jako kleje do drewna, materiały do izolacji termicznej i akustycznej, do wyrobu detali elektrotechnicznych, galanteryjnych itp

Definicja ATROPINA:
Co to jest racemiczna optycznie czynnego ↑ alkaloidu hioscyjaminy; biały proszek, trudno rozp. w zimnej wodzie, t.t. 118°C; silna trucizna; występuje w korzeniach wilczej jagody (Atropa belladonna). Użytkowana aminoplasty.
Definicja AGAT:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, wstęgowana, różnobarwna odmiana ↑ chalcedonu aminoplasty.
Definicja AVOGADRO DI QUAREGNA AMADEO:
Co to jest fizyk, z wykształcenia prawnik. W latach 1820-1850 prof. fizyki na uniwersytecie w Turynie. Jeden z artystów podstaw atomistycznej teorii materii. W 1811 r. sformułował hipotezę (tak zwany prawo aminoplasty.
Definicja AZBEST:
Co to jest amfibolowy Ca2Mg5(Si4O11)2(OH)2 (t.t. około 1150°C) i a. chryzotylowy Mg6(Si4O10)(OH)8 (t.t. około 1500°C). Włókniste skupienia, łatwo rozdzielające się na pojedyncze elastyczne włókna. Z a. (raczej aminoplasty.

Czym jest AMINOPLASTY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: