Słownik ANILINA co to znaczy.
Słownik ANILINA. Co znaczy bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, średnio rozp. w wodzie. Pary a.

Czy przydatne?

Definicja ANILINA

Co to znaczy anilina: aminobenzen, fenyloamina - C6H5NH2, t.w. 184°C; oleista, bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, średnio rozp. w wodzie. Pary a. są trujące - wywołują niszczenie czerwonych ciałek krwi. A. otrzymuje się poprzez redukcję nitrobenzenu, poprzez działanie amoniakiem na chlorobenzen (wysoka temp., wysokie ciśnienie). A. jest jednym z głównych półproduktów przemysłu ↑ barwników, tworzyw sztucznych, substancji zapachowych, leków

Definicja AMINOPLASTY:
Co to jest pozyskiwane w rezultacie kondensacji ↑ aldehydu mrówkowego, metanal) z ↑ mocznikiem, tiomocznikiem albo innymi związkami zawierającymi grupę aminową -NH2, na przykład nH2N CO NH2 + nHCHO [ HN CO NH anilina.
Definicja Ar:
Co to jest znak ↑ argonu anilina.
Definicja ANTYUTLENIACZE:
Co to jest naturalne i syntetyczne, hamują mechanizmy utleniania tlenem atmosferycznym takich materiałów org. jak benzyny, gumy i żywności. A. syntetycznymi są pochodne fenolu i amin aromatycznych, użytkowane anilina.
Definicja ALICYKLICZNY:
Co to jest związku org., gdzie atomy węgla łączą się dzięki wiązań pojedynczych albo podwójnych, tworząc pierścień. Powstały pierścień nie zawiera układu aromatycznego. Do związków alicyklicznych należą na anilina.

Czym jest ANILINA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: