Słownik ANTRACYT co to znaczy.
Słownik ANTRACYT. Co znaczy 92÷95% węgla pierwiastkowego i niewiele substancji lotnych.

Czy przydatne?

Definicja ANTRACYT

Co to znaczy antracyt: odmiana ↑ węgla kopalnego o metalicznym połysku; zawiera 92÷95% węgla pierwiastkowego i niewiele substancji lotnych. Charakteryzuje się sporym ciepłem spalania, czarną albo czarnoszarą barwą z połyskiem i zdolnością przewodzenia prądu. Stanowi doskonałe paliwo (pali się wolno słabym płomieniem, daje wiele ciepła i niewiele popiołu) i surowiec do wyrobu elektrod. W Polsce niewielkie ilości a. występują w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym

Definicja AVOGADRO DI QUAREGNA AMADEO:
Co to jest fizyk, z wykształcenia prawnik. W latach 1820-1850 prof. fizyki na uniwersytecie w Turynie. Jeden z artystów podstaw atomistycznej teorii materii. W 1811 r. sformułował hipotezę (tak zwany prawo antracyt co znaczy.
Definicja ANDROGENY:
Co to jest męskie - związki chem., należą do steroidów; regulują funkcje płciowe, określają wtórne cechy płciowe męskie i regulują przemianę materii; produkowane poprzez jądra i korę nadnerczy. Do androgenów antracyt krzyżówka.
Definicja ANTYPERSPIRANTY:
Co to jest kosmetyczne zapobiegające nadmiernemu poceniu się nie wszystkich części ciała (dłoni, stóp, okolic pod pachami), działają przeciwbakteryjnie i hamują rozkład org. składników potu. A. zawierają antracyt co to jest.
Definicja APROTYCZNOŚĆ:
Co to jest ↑ rozpuszczalnik antracyt słownik.

Czym jest ANTRACYT znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: