Słownik ANTYMATERIA co to znaczy.
Słownik ANTYMATERIA. Co znaczy antyneutronów i ↑ pozytonów (antyelektronów), praktycznie.

Czy przydatne?

Definicja ANTYMATERIA

Co to znaczy antymateria: materia zbudowana z ↑ antycząstek: ↑ antyprotonów, ↑ antyneutronów i ↑ pozytonów (antyelektronów), praktycznie identycznych z cząstkami (różnią się na przykład znakiem ładunku elektrycznego). Zetknięcie się materii z antymaterią prowadzi do ↑ anihilacji. Istniejący Wszechświat najprawdopodobniej niemal w całości złożona jest z materii, niewielkie ilości a. powstają w reakcjach zachodzących w ↑ akceleratorach cząstek. Opierając się na pewnych wyników badań astrofizycznych można przypuszczać, iż nie wszystkie części Wszechświata zbudowane są z antymaterii. W 1970 r. otrzymano pierwsze jądra antyhelu-3 poprzez bombardowanie atomów glinu protonami o bardzo dużej energii. W 1995 r. otrzymano 9 atomów antywodoru, zbudowanych z antyprotonu i pozytonu. Atomy te powstały w rezultacie zderzeń antyprotonów i atomów ksenonu

Definicja Ar:
Co to jest znak ↑ argonu antymateria.
Definicja ARGON:
Co to jest Argon), pierwiastek chem., niemetal, Z = 18, m.at. 39,948u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1894 r. poprzez W. Ramsaya i J.W.S. Rayleigha. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery antymateria.
Definicja AMFETAMINA:
Co to jest metyloetyloamina - lek użytkowany w stanach depresyjnych - podwyższa aktywność życiową, znosi uczucie zmęczenia i głodu, ułatwia koncentrację myśli. W większych dawkach działa odurzająco i bardzo antymateria.
Definicja ADSORPCJA:
Co to jest fizykochem. opierający na gromadzeniu się substancji (adsorbatu) na powierzchni ciekłego albo stałego adsorbentu. W zależności od natury oddziaływań pomiędzy cząsteczkami adsorbatu i adsorbentu antymateria.

Czym jest ANTYMATERIA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: