Słownik ANTYPERSPIRANTY co to znaczy.
Słownik ANTYPERSPIRANTY. Co znaczy nie wszystkich części ciała (dłoni, stóp, okolic pod pachami.

Czy przydatne?

Definicja ANTYPERSPIRANTY

Co to znaczy antyperspiranty: preparaty kosmetyczne zapobiegające nadmiernemu poceniu się nie wszystkich części ciała (dłoni, stóp, okolic pod pachami), działają przeciwbakteryjnie i hamują rozkład org. składników potu. A. zawierają: substancje ściągające (tanina, ałuny glinowe, chlorek, octan, mrówczan, wodorotlenek glinu), wysuszające, antyseptyczne, dezodorujące (neutralizujące nieprzyjemny zapach potu) i zapachowe. Użytkowane w formie aerozoli, płynów, kremów i sztyftów

Definicja ANODA:
Co to jest której biegną mechanizmy oddawania elektronów (↑ utlenianie). A. jest elektrodą dodatnią (+) w naczyniu do elektrolizy. W ogniwach elektrycznych (↑ ogniwo Daniella, ↑ ogniwo Leclanchego, ↑ ogniwo antyperspiranty.
Definicja ARYL:
Co to jest ogólna nazwa ekipy pochodzącej od węglowodoru aromatycznego, na przykład fenyl C6H5 antyperspiranty.
Definicja ALANINA:
Co to jest aminopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów. Występuje w przyrodzie w dwóch odmianach izomerycznych; izomer α (w stanie wolnym) wchodzi w skład osocza krwi, zaś izomer β - acetylokoenzymu A i kwasu antyperspiranty.
Definicja AMINOKWASY:
Co to jest zawierające w cząsteczce jedną albo więcej grup aminowych -NH2 i grup karboksylowych -COOH: (NH2)mR(COOH)n, gdzie R - reszta węglowodorowa. Na skutek obecności w cząsteczce grup zasadowych (-NH2) i antyperspiranty.

Czym jest ANTYPERSPIRANTY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: