Słownik AROMATYCZNOŚĆ co to znaczy.
Słownik AROMATYCZNOŚĆ. Co znaczy związki aromatyczne (↑ węglowodory aromatyczne, ↑ związki.

Czy przydatne?

Definicja AROMATYCZNOŚĆ

Co to znaczy aromatyczność: zespół właściwości chem. wykazywanych poprzez org. ↑ związki aromatyczne (↑ węglowodory aromatyczne, ↑ związki heterocykliczne). Warunkiem wystąpienia a. jest płaska albo zbliżona do płaskiej budowa cząsteczki i spełnianie ↑ reguły Hückla. W nienasyconych cząsteczkach charakteryzujących się a. następuje delokalizacja elektronów π, poprzez co wszystkie wiązania są równocenne. Powstający układ aromatyczny cechuje się wysoką trwałością i odpornością na reakcje przyłączania, aczkolwiek nierzadko ułatwia inne reakcje, które go nie naruszają (na przykład reakcje podstawienia)

Definicja ALKOHOLANY:
Co to jest w rezultacie reakcji alkoholi z nie wszystkimi metalami, na przykład 2CH3CH2OH + 2Na 2CH3CH2ONa + H2. A. mają charakter soli (budowa jonowa), a ekipy alkoksylowe RO- mają własności słabo zasadowe aromatyczność.
Definicja ANTYMON:
Co to jest Stibium), pierwiastek chem., ↑ półmetal, Z = 51, m.at. 121,75u, ekipa ↑ azotowców. Znany, w formie związków, od starożytności (na przykład Sb2S3 - użytkowany jako szminka); metaliczny a. otrzymano w aromatyczność.
Definicja ALIFATYCZNY:
Co to jest związku org., gdzie atomy węgla łączą się dzięki wiązań pojedynczych, podwójnych albo potrójnych. Połączone atomy węgla tworzą łańcuchy łatwe, łańcuchy rozgałęzione, struktury pierścieniowe (dlatego aromatyczność.
Definicja ALKOHOL ETYLOWY:
Co to jest ↑ etanol aromatyczność.

Czym jest AROMATYCZNOŚĆ znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: