Słownik AROMATYCZNOŚĆ co to znaczy.
Słownik AROMATYCZNOŚĆ. Co znaczy związki aromatyczne (↑ węglowodory aromatyczne, ↑ związki.

Czy przydatne?

Definicja AROMATYCZNOŚĆ

Co to znaczy aromatyczność: zespół właściwości chem. wykazywanych poprzez org. ↑ związki aromatyczne (↑ węglowodory aromatyczne, ↑ związki heterocykliczne). Warunkiem wystąpienia a. jest płaska albo zbliżona do płaskiej budowa cząsteczki i spełnianie ↑ reguły Hückla. W nienasyconych cząsteczkach charakteryzujących się a. następuje delokalizacja elektronów π, poprzez co wszystkie wiązania są równocenne. Powstający układ aromatyczny cechuje się wysoką trwałością i odpornością na reakcje przyłączania, aczkolwiek nierzadko ułatwia inne reakcje, które go nie naruszają (na przykład reakcje podstawienia)

Definicja ATOM WODOROPODOBNY:
Co to jest z niego jon o jednym elektronie, na przykład atom wodoru H, jon helu He+. A.w. stanowi układ, dla którego można uzyskać precyzyjne funkcje falowe i energie z rozwiązania bezczasowego ↑ równania aromatyczność.
Definicja AGAT:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, wstęgowana, różnobarwna odmiana ↑ chalcedonu aromatyczność.
Definicja ACETON, Propanon:
Co to jest najprostszy keton alifatyczny, bezb. ciecz o charakterystycznym zapachu, t.t. -94,9°C, t.w. 56,2°C, w każdym relacji rozp. w wodzie, alkoholu etylowym, eterze dietylowym. Otrzymywany z alkoholu aromatyczność.
Definicja ANTABUS:
Co to jest ↑ disulfiram aromatyczność.

Czym jest AROMATYCZNOŚĆ znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: