Słownik BRĄZY co to znaczy.
Słownik BRĄZY. Co znaczy znane już były w starożytności (stąd epoka brązu ). Aktualnie b. zawierają.

Czy przydatne?

Definicja BRĄZY

Co to znaczy brązy: stopy miedzi (80÷90%) z cyną (10÷20%) o t.t. 900÷1000°C. B. znane już były w starożytności (stąd "epoka brązu"). Aktualnie b. zawierają domieszki glinu, krzemu, manganu, berylu, ołowiu, fosforu i tym podobne i mają mniejszą zawartość cyny. Użytkowane do: produkcji części maszyn i aparatury chem., bicia monet, odlewania dzwonów i wyrobów artystycznych. W zależności od przeznaczenia rozróżnia się b. odlewnicze i b. do obróbki plastycznej

Definicja BIZMUTYN:
Co to jest błyszcz bizmutu - minerał, Bi2S3, kluczowy minerał bizmutu. Użytkowany do otrzymywania bizmutu i jego soli brązy co to jest.
Definicja BAGIETKA:
Co to jest pałeczka szklana o długości do 20cm, stosowana w laboratorium chem. raczej do mieszania roztworów i zlewania po niej mieszanin do lejka w trakcie sączenia (w celu uniknięcia rozpryskiwania się cieczy brązy definicja.
Definicja BENZYNA:
Co to jest węglowodorów (t.w. 60÷150°C) zawierających 5÷12 atomów węgla w cząsteczce, pozyskiwana w rezultacie ↑ destylacji frakcyjnej ↑ ropy naftowej. Benzyna jest łatwopalna, a z powietrzem tworzy mieszanki brązy co znaczy.
Definicja BUFOR:
Co to jest ↑ mieszanina buforowa brązy słownik.

Czym jest BRĄZY znaczenie w Definicje chemia B .

  • Dodano:
  • Autor: