Słownik EKSTRAKCJA co to znaczy.
Słownik EKSTRAKCJA. Co znaczy albo stałych dzięki ciekłego rozpuszczalnika (ekstrahenta). W razie.

Czy przydatne?

Definicja EKSTRAKCJA

Co to znaczy ekstrakcja: szeroko użytkowana sposób rozdzielania mieszanin ciekłych albo stałych dzięki ciekłego rozpuszczalnika (ekstrahenta). W razie ekstrakcji z cieczy wykorzystuje się różnice rozpuszczalności związków chem. w dwóch nie mieszających się cieczach (z których jedną jest przeważnie roztwór wodny, a drugą adekwatnie dobrany rozpuszczalnik org.). E. służy nie tylko do wydzielania, lecz również do zagęszczania oznaczanego składnika i do usuwania składników przeszkadzających

Definicja ENERGIA JONOWEJ SIECI KRYSTALICZNEJ:
Co to jest energia, którą trzeba dostarczyć, by 1 mol substancji krystalicznej rozłożyć na jony i przenieść je na nieskończenie spore odległości tak, iż nie oddziałują ze sobą ekstrakcja.
Definicja EKA-PIERWIASTKI:
Co to jest których w 1871 r. istnienie przewidział D.I. Mendelejew, opisał ich właściwości (także związków tych pierwiastków) opierając się na ↑ układu okresowego pierwiastków; [eka (sanskryt) - podobny do] eka ekstrakcja.
Definicja ENERGIA ROTACYJNA:
Co to jest wewnętrznej układu, na przykład cząsteczki, związana z jej ruchem obrotowym (albo ruchem obrotowym jej fragmentów połączonych wiązaniami pojedynczymi, pozostawiającymi mniejszą czy większą swobodę ekstrakcja.
Definicja ELEKTRON:
Co to jest cząstka elementarna, mająca niekorzystny ładunek elektryczny e = 1,602177·10-19 C i masę spoczynkową me = 9,1094·10-31kg (masa e. jest 1836 razy mniejsza od masy protonu). Energia spoczynkowa ekstrakcja.

Czym jest EKSTRAKCJA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: