Słownik EKSTRAKCJA co to znaczy.
Słownik EKSTRAKCJA. Co znaczy albo stałych dzięki ciekłego rozpuszczalnika (ekstrahenta). W razie.

Czy przydatne?

Definicja EKSTRAKCJA

Co to znaczy ekstrakcja: szeroko użytkowana sposób rozdzielania mieszanin ciekłych albo stałych dzięki ciekłego rozpuszczalnika (ekstrahenta). W razie ekstrakcji z cieczy wykorzystuje się różnice rozpuszczalności związków chem. w dwóch nie mieszających się cieczach (z których jedną jest przeważnie roztwór wodny, a drugą adekwatnie dobrany rozpuszczalnik org.). E. służy nie tylko do wydzielania, lecz również do zagęszczania oznaczanego składnika i do usuwania składników przeszkadzających

Definicja ERGOSTEROL:
Co to jest związek chem. należący do ekipy ↑ steroidów; Bezb. kryształki, t.t. 165°C; nierozp. w wodzie, rozp. w alkoholu etylowym, benzenie. Występuje w drożdżach. Jest ↑ prowitaminą D3 ekstrakcja.
Definicja ENERGIA AKTYWACJI:
Co to jest energii potrzebna do wytworzenia kompleksu aktywnego (stanu przejściowego reakcji), na przykład: , gdzie: A, BC - substraty; AB, C - produkty; [A...B...C] - kompleks czynny. Kompleks czynny jest ekstrakcja.
Definicja ETYLEN:
Co to jest nazwa zwyczajowa pierwszego członu alkenów - ↑ etenu CH2=CH2 ekstrakcja.
Definicja ENERGIA JONOWEJ SIECI KRYSTALICZNEJ:
Co to jest energia, którą trzeba dostarczyć, by 1 mol substancji krystalicznej rozłożyć na jony i przenieść je na nieskończenie spore odległości tak, iż nie oddziałują ze sobą ekstrakcja.

Czym jest EKSTRAKCJA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: