Słownik PARACELSUS co to znaczy.
Słownik PARACELSUS. Co znaczy 1493-1541); niem. przyrodoznawca, doktor i filozof uważany za twórcę.

Czy przydatne?

Definicja PARACELSUS

Co to znaczy paracelsus: właściwie Philippus Theophrastus Bombastus von Hohenheim (1493-1541); niem. przyrodoznawca, doktor i filozof uważany za twórcę jatrochemii (poglądu, iż gł. zadaniem chemii jest preparowanie leków i wyjaśnianie mechanizmów zachodzących w organizmie ludzkim). Przedstawiciel chemii Odrodzenia był dumny z tego, iż w przeciągu 10 lat nie przeczytał ani jednej książki

Definicja PAS:
Co to jest ↑ kwas salicylowy paracelsus.
Definicja POLIESTRY:
Co to jest sztucznych, pozyskiwanych zazwyczaj poprzez ↑ polikondensację alkoholi albo fenoli wielowodorotlenowych z kwasami polikarboksylowymi albo homopolikondensację hydroksykwasów. P. stosuje się między paracelsus.
Definicja PROUST JOSEPH LOUIS:
Co to jest franc. Prof. chemii w szkole artyleryjskiej w Segowii (1777-1791) i Szkole Centralnej w Madrycie (1791-1808), członek francuskiej Akademii Nauk (od 1816 r.). Opierając się na ↑ analizy ilościowej paracelsus.
Definicja PROCH BEZDYMNY:
Co to jest o barwie od żółtozielonej do brunatnej, który w czasie spalania daje wyłącznie produkty gazowe (por. proch czarny). P.b. wytwarza się zazwyczaj z ↑ nitrocelulozy, niekiedy z dodatkiem ↑ paracelsus.

Czym jest PARACELSUS znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: