Słownik PARACELSUS co to znaczy.
Słownik PARACELSUS. Co znaczy 1493-1541); niem. przyrodoznawca, doktor i filozof uważany za twórcę.

Czy przydatne?

Definicja PARACELSUS

Co to znaczy paracelsus: właściwie Philippus Theophrastus Bombastus von Hohenheim (1493-1541); niem. przyrodoznawca, doktor i filozof uważany za twórcę jatrochemii (poglądu, iż gł. zadaniem chemii jest preparowanie leków i wyjaśnianie mechanizmów zachodzących w organizmie ludzkim). Przedstawiciel chemii Odrodzenia był dumny z tego, iż w przeciągu 10 lat nie przeczytał ani jednej książki

Definicja PRAWO ROZCIEŃCZEŃ OSTWALDA:
Co to jest zależność pomiędzy stałą dysocjacji elektrolitu (K), stopniem dysocjacji (α) i stężeniem molowym elektrolitu (c): . P.r.O. sformułowane zostało w 1888 r paracelsus.
Definicja PRAWO MOSELEYA:
Co to jest prostą proporcjonalność między pierwiastkiem kwadratowym z odwrotności długości fali kwantów charakterystycznego promieniowania rentgenowskiego danego pierwiastka a liczbą atomową Z pierwiastka. P.M paracelsus.
Definicja PRAZEODYM:
Co to jest Praseodymium), pierwiastek chem., metal, Z = 59, m.at. 140,90765u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty (z noedymem) w 1885 r. poprzez K. von Welsbacha. W przyrodzie występuje w minerałach, takich jak paracelsus.
Definicja PROMIENIOWANIE PRZENIKLIWE:
Co to jest łączna nazwa ↑ promieniowania jonizującego i promieniowania niejonizującego (na przykład neutronowego paracelsus.

Czym jest PARACELSUS znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: