Słownik ELEKTRODA co to znaczy.
Słownik ELEKTRODA. Co znaczy na przykład lampy elektronowej, pieca oporowego i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja ELEKTRODA

Co to znaczy elektroda: ↑ katoda albo ↑ anoda. 1) Obiekt urządzenia elektrycznego (na przykład lampy elektronowej, pieca oporowego i tym podobne), poprzez który następuje doprowadzenie prądu. 2) W ↑ elektrochemii: składowa półogniwa elektrochem., na której zachodzi reakcja utleniania albo redukcji (↑ reakcje anodowe, ↑ reakcje katodowe)

Definicja ENZYMY:
Co to jest produkowane w organizmach żywych, wykazują bardzo specyficzne działanie katalityczne, niezbędne do przebiegu mechanizmów życiowych. E. to substancje białkowe w stanie koloidowym. Każdy enzym elektroda.
Definicja ENERGIA WEWNĘTRZNA UKŁADU:
Co to jest różne formy energii zgromadzonej w układzie, która może być przekazywana pomiędzy układem a otoczeniem na sposób pracy albo ciepła. To jest suma energii kinetycznej ruchu postępowego, obrotowego elektroda.
Definicja ELANA:
Co to jest wytwarzanych w Polsce ciętych włókien poliestrowych. Tkaniny wykonane z elany są niegniotliwe, przyjemne w dotyku, niewiele nasiąkliwe, odporne na mole i butwienie, nie kurczą się przy częstym praniu elektroda.
Definicja ELUENT:
Co to jest ↑ rozpuszczalnik albo adekwatnie dobrana mieszanina rozpuszczalników użytkowana w chromatografii kolumnowej do rozdziału mieszaniny substancji na frakcje elektroda.

Czym jest ELEKTRODA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: