Słownik FENOLE co to znaczy.
Słownik FENOLE. Co znaczy wzorze ogólnym Ar-OH (Ar - ekipa arylowa, pierścień aromatyczny.

Czy przydatne?

Definicja FENOLE

Co to znaczy fenole: związki org., jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, o wzorze ogólnym Ar-OH (Ar - ekipa arylowa, pierścień aromatyczny). Zazwyczaj krystaliczne ciała stałe, o charakterystycznym zapachu, trudno rozp. w wodzie, trujące. Reakcje charakterystyczne to tworzenie fenolanów z wodorotlenkami litowców (f. są bardzo słabymi kwasami, silniejszymi jednak od alkoholi; alkofole nie reagują z wodorotlenkami litowców); tworzenie barwnych ↑ związków kompleksowych z solami Fe (III); ↑ reakcje substytucji elektrofilowej wodoru w pierścieniu aromatycznym (chlorowcowanie, alkilowanie, sulfonowanie, nitrowanie i tym podobne) - zachodzące w pozycjach "orto-" i "para-" względem ekipy OH fenolu (ekipa OH jest podstawnikiem elektrodonorowym tak zwany podstawnikiem pierwszego rodzaju, ↑ skierowujący wpływ podstawników); reakcja estryfikacji z chlorkami kwasowymi, bezwodnikami kwasowymi i kwasami karboksylowymi. F. otrzymuje się w reakcji hydrolizy halogenków arylowych, która zachodzi w drastycznych uwarunkowaniach (stężony roztwór NaOH, temp. ponad 300°C, powiększone ciśnienie). Źródłem f. jest także smoła pogazowa (składniki kwaśne frakcji z destylacji frakcyjnej smoły węglowej)

Definicja FLOTACJA:
Co to jest minerałów, wykorzystująca różnice w zwilżaniu składników mieszanin. Bazuje na przepuszczaniu pęcherzyków powietrza poprzez mieszaninę drobno zmielonej rudy i wody. Grudki rudy zawierające minerał FENOLE.
Definicja FLUOREK SIARKI(VI):
Co to jest SF6, związek o bardzo interesującej budowie i właściwościach fizykochem. Jeden z najcięższych znanych gazów (mcząst = 146g·mol-1, gęstość 5 razy większa niż gęstość powietrza), sublimuje (temp FENOLE.
Definicja FOSFOR:
Co to jest Phosphorus), pierwiastek chem., niemetal, Z = 15, m.at. 30,9733762u, ekipa ↑ azotowców. Odkryty w 1669 r. poprzez H. Brandta. W przyrodzie występuje w formie minerałów, takich jak: ↑ fosforyt i ↑ FENOLE.
Definicja FORMALNY STOPIEŃ UTLENIENIA:
Co to jest ↑ stopień utlenienia FENOLE.

Czym jest FENOLE znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: