Słownik FLOTACJA co to znaczy.
Słownik FLOTACJA. Co znaczy zwilżaniu składników mieszanin. Bazuje na przepuszczaniu pęcherzyków.

Czy przydatne?

Definicja FLOTACJA

Co to znaczy flotacja: sposób wzbogacania minerałów, wykorzystująca różnice w zwilżaniu składników mieszanin. Bazuje na przepuszczaniu pęcherzyków powietrza poprzez mieszaninę drobno zmielonej rudy i wody. Grudki rudy zawierające minerał, źle zwilżane poprzez wodę przyklejają się do powierzchni pęcherzyków i wypływają na powierzchnię, gdzie w formie piany są zbierane. W trakcie procesu flotacji dodatkowo używa się substancji zapobiegających zwilżaniu minerału poprzez wodę (tak zwany kolektory) i stabilizatorów piany (ułatwiają pienienie). W starożytności wydobywano tą sposobem złoto występujące w zbyt małych bryłkach, aby dało się je wypłukać tradycyjnymi sposobami. Wodę złotonośnego strumienia mieszano ptasimi piórami posmarowanymi żywicą, do której ostatecznie przyklejało się złoto

Definicja FISCHER FRANZ JOSEF EMIL:
Co to jest 1877-1947) chemik niem., opracował z H. Tropschem metodę produkcji benzyny syntetycznej flotacja.
Definicja FOSFORIAK:
Co to jest wodorem o wzorze PH3 (t.t. -133°C, t.w. -88°C), zwany także fosfiną, choć nazwa ta jest użytkowana także na oznaczenie związków fosforoorg. należących do szeregów homologicznych PH2R, PHR2, PR3 (R flotacja.
Definicja FAZA:
Co to jest ↑ etap układu flotacja.
Definicja FALLOTOKSYNY:
Co to jest trujących heptapeptydów, zbudowanych z L- i D aminokwasów, występują w muchomorze sromotnikowym (Amanita phalloides). Najsilniej trującą f. jest falloidyna. F. uszkadzają wątrobę, nerki, śledzionę flotacja.

Czym jest FLOTACJA znaczenie w Definicje chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: