Słownik GUDRON co to znaczy.
Słownik GUDRON. Co znaczy ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w.

Czy przydatne?

Definicja GUDRON

Co to znaczy gudron: pozostałość po destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w procesach ↑ krakingu, hydrogenacji (↑ reakcja uwodornienia), koksowania (↑ koksowanie węgla), konwersji z parą wodną do produkcji paliw (benzyna, oleje opałowe i napędowe), olejów smarowych, koksu, gazu syntezowego, asfaltu i lepiku

Definicja GINOGENY:
Co to jest należące do ↑ steroidów; produkowane w jajnikach poprzez ciałka żółte (progestageny) i pęcherzyki Graafa (estrogeny). ↑ Estrogeny, estron i epiestriol) odpowiadają za postęp pierwszo- i gudron.
Definicja GRAFIT:
Co to jest węgla. Występuje w przyrodzie jako minerał grafit; drobnokrystaliczny grafit buduje ↑ sadzę i ↑ węgiel czynny; grafit to ciemnoszary proszek z metalicznym połyskiem, miękki, tłusty w dotyku gudron.
Definicja GLUTAMINA:
Co to jest amidobutanowy, jeden z ↑ aminokwasów. Tworzy bezb. igły dobrze rozp. w wodzie, słabo w etanolu, nierozp. w eterze. Występuje między innymi w burakach, we krwi i mięśniach. Ogrzewana ulega cyklizacji gudron.
Definicja GAZ WODNY:
Co to jest węgla i wodoru, powstaje w rezultacie rozkładu wody poprzez przepuszczanie pary wodnej nad rozżarzonym węglem (koksem): C + H2O CO + H2. By oddzielić wodór od tlenku węgla(II) przepuszcza się gaz gudron.

Czym jest GUDRON znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: