Słownik GUDRON co to znaczy.
Słownik GUDRON. Co znaczy ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w.

Czy przydatne?

Definicja GUDRON

Co to znaczy gudron: pozostałość po destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w procesach ↑ krakingu, hydrogenacji (↑ reakcja uwodornienia), koksowania (↑ koksowanie węgla), konwersji z parą wodną do produkcji paliw (benzyna, oleje opałowe i napędowe), olejów smarowych, koksu, gazu syntezowego, asfaltu i lepiku

Definicja GRUPY UKŁADU OKRESOWEGO:
Co to jest układu okresowego pierwiastków. Nazwa każdej ekipy pochodzi od nazwy pierwszego pierwiastka w ekipie albo podgrupie. Aktualnie g.u.o. numeruje się kolejno liczbami arabskimi. Nazwy grup są gudron.
Definicja GOETHYT:
Co to jest odmiennie getyt, minerał, FeO(OH), barwy brunatnej gudron.
Definicja GAZ RZECZYWISTY:
Co to jest z cząstek, które mają pewną objętość swoją i oddziałują ze sobą. Oddziaływania między cząstkami gazu są tym większe im większa jest jego gęstość, co skutkuje odchylenia od praw gazu doskonałego (↑ gudron.
Definicja GNICIE:
Co to jest org. następujący po zgonu organizmu, w skład którego wchodziły. Zachodzi w pierwszej kolejności pod wpływem bakterii, w szczególności aktualnych w przewodzie pokarmowym, szczególnie błyskawicznie w gudron.

Czym jest GUDRON znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: