Słownik GUDRON co to znaczy.
Słownik GUDRON. Co znaczy ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w.

Czy przydatne?

Definicja GUDRON

Co to znaczy gudron: pozostałość po destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. >380°C. Użytkowany w procesach ↑ krakingu, hydrogenacji (↑ reakcja uwodornienia), koksowania (↑ koksowanie węgla), konwersji z parą wodną do produkcji paliw (benzyna, oleje opałowe i napędowe), olejów smarowych, koksu, gazu syntezowego, asfaltu i lepiku

Definicja GRAFIT:
Co to jest węgla. Występuje w przyrodzie jako minerał grafit; drobnokrystaliczny grafit buduje ↑ sadzę i ↑ węgiel czynny; grafit to ciemnoszary proszek z metalicznym połyskiem, miękki, tłusty w dotyku gudron.
Definicja GLIKOKOL:
Co to jest ↑ glicyna gudron.
Definicja GĘSTOŚĆ:
Co to jest do zajmowanej poprzez nie objętości w danej temp., charakteryzuje upakowanie materii w danym rodzaju substancji. G. podaje się zazwyczaj w g·cm-3 (g/cm3) dla cieczy i ciał stałych i w g·dm-3 (g/dm3 gudron.
Definicja GUMA:
Co to jest w procesie ↑ wulkanizacji kauczuku naturalnego albo syntetycznego; zawiera około 3% siarki i odpowiednie bonusy (zmiękczacze, utwardzacze, plastyfikatory, wypełniacze, barwniki, antyutleniacze). G gudron.

Czym jest GUDRON znaczenie w Definicje chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: