Słownik LAMINATY co to znaczy.
Słownik LAMINATY. Co znaczy w drodze zespolenia (sprasowania w wysokiej temp.) wielu warstw nośnika.

Czy przydatne?

Definicja LAMINATY

Co to znaczy laminaty: tworzywa warstwowe (z łaciny lamina - warstwa), uzyskiwane w drodze zespolenia (sprasowania w wysokiej temp.) wielu warstw nośnika (na przykład papieru czy tkaniny), nasyconych albo pokrytych żywicą syntetyczną. Charakteryzują się sprężystością i wytrzymałością na zginanie. Użytkowane w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi jako części elektrotechniczne i części maszyn, w meblarstwie, do budowy nadwozi samochodowych, łodzi i innych pojazdów itp

Definicja LEN:
Co to jest uzyskiwane z roślin należących do rodzaju len. Użytkowane do wyrobu różnych tkanin, jak na przykład frotté czy flanela i podobnych produktów w rodzaju ceraty, a również do wyrobu lin i powrozów laminaty.
Definicja LICZBA AVOGADRA:
Co to jest NA) - liczba cząstek znajdujących się w 1 molu substancji. NA = 6,022·1023 mol-1. Liczbę NA nazwano liczbą Avogadra na cześć fizyka włoskiego Amadeo ↑ Avogadro (1776-1856 laminaty.
Definicja LE BEL JOSEPH ACHILLE:
Co to jest franc. W 1874 r. Le Bel i Van´t Hoff z wyjątkiem siebie dokonali następującego odkrycia - związki optycznie aktywne zawierają w swojej cząsteczce przynajmniej jeden atom C z czterema wieloma laminaty.
Definicja LIGROINA:
Co to jest benzyna, t.w. w granicach 120÷150°C laminaty.

Czym jest LAMINATY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: