Słownik MEZOMERIA co to znaczy.
Słownik MEZOMERIA. Co znaczy cząsteczki związku w różnych postaciach, zwanych strukturami.

Czy przydatne?

Definicja MEZOMERIA

Co to znaczy mezomeria: sposób wyjaśniania budowy związków chem., zakłada istnienie cząsteczki związku w różnych postaciach, zwanych strukturami mezomerycznymi albo rezonansowymi. Można ją wykorzystać w przypadkach, gdy zwyczajne wzory nie przedstawiają wystarczająco dobrze rzeczywistej budowy cząsteczki; zakłada się wtedy, iż cząsteczka rzeczywista stanowi strukturę pośrednią pomiędzy kilkoma postaciami granicznymi, przedstawiającymi skrajne rozmieszczenia elektronów w cząsteczce. Przykładowo struktury graniczne benzenu wyglądają następująco: Wiemy jednak z pomiarów eksperymentalnych, iż w rzeczywistości w cząsteczce benzenu występuje tylko jeden typ wiązania C-C, pośredni pomiędzy wiązaniem pojedynczym a podwójnym. Stąd m. stanowi jedynie koncepcję teoretyczną nie mającą odzwierciedlenia w rzeczywistości - nie można gdyż stwierdzić istnienia struktur rezonansowych. Zamiast stosowania postaci mezomerycznych cząsteczki stosuje się raczej zaznaczenie delokalizacji części elektronów; w cząsteczce benzenu rysuje się "kółko" oznaczające zdelokalizowany między wszystkimi atomami i wiązaniami ↑ sekstet elektronowy

Definicja MIÓD SZTUCZNY:
Co to jest naturalnego upodobniona do niego konsystencją; mieszanina produktów hydrolizy sacharozy (↑ sacharoza, ↑ cukier inwertowany) albo skrobi (↑ skrobia, ↑ syrop skrobiowy), substancji barwiących mezomeria.
Definicja MARKOWNIKOW WŁADIMIR:
Co to jest 1838-1904) chemik ros., odkrył regułę przyłączania fluorowcowodorów do węglowodorów nienasyconych (↑ węglowodory nienasycone, ↑ reguła Markownikowa mezomeria.
Definicja MARIHUANA:
Co to jest ↑ narkotyk otrzymywany z liści, kwiatów i nasion konopi amerykańskich i zawiera do 1% ↑ THC; regularnie palona w mieszaninie z tytoniem mezomeria.
Definicja MASA CZĄSTECZKOWA:
Co to jest masa cząsteczki wyrażona w jednostkach masy atomowej (↑ unit) będąca sumą mas atomowych atomów wchodzących w skład cząsteczki, na przykład mezomeria.

Czym jest MEZOMERIA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: