Słownik NADTLENEK co to znaczy.
Słownik NADTLENEK. Co znaczy nadtlenkowy -O-O-. Może to być związek nieorganiczny, na przykład.

Czy przydatne?

Definicja NADTLENEK

Co to znaczy nadtlenek: ↑ związek chem. posiadający w swej budowie układ nadtlenkowy -O-O-. Może to być związek nieorganiczny, na przykład: H2O2 (↑ nadtlenek wodoru), Na2O2 (nadtlenek sodu) lub związek organiczny, na przykład (C6H5CO)2O2 (nadtlenek benzoilu). Związki zawierające układ -O-O-mają zazwyczaj właściwości wybuchowe. Nie wszystkie z nadtlenków org. są stosowane jako inicjatory polimeryzacji rodnikowej, np

Definicja NUKLEOFIL:
Co to jest ↑ czynnik nukleofilowy nadtlenek.
Definicja NYLON:
Co to jest włókien poliamidowych, pozyskiwanych z kwasu adypinowego i polimetylenoamin. N. należy do pierwszych włókien sztucznych wprowadzonych na rynek, użytkowany jest do wyrobu tkanin, sieci, opon. Nazwa nadtlenek.
Definicja NAWOZY FOSFOROWE:
Co to jest zawierające związki fosforu, łatwo przyswajalne poprzez rośliny. Do głownych należą: superfosfat (Ca(H2PO4)2 albo Ca(H2PO4)2 + CaSO4), precypitat (CaHPO4), supertomasyna, ↑ tomasyna i mączka kostna nadtlenek.
Definicja NIOB:
Co to jest Niobium), pierwiastek chem., metal, Z = 41, m.at. 92,90638u, ekipa ↑ wanadowców. Odkryty (z tantalem) poprzez Ch. Hatchetta w 1781 r.; metaliczny n. dostał H. Rose w 1844 r. W przyrodzie występuje w nadtlenek.

Czym jest NADTLENEK znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: