Słownik NADTLENEK co to znaczy.
Słownik NADTLENEK. Co znaczy nadtlenkowy -O-O-. Może to być związek nieorganiczny, na przykład.

Czy przydatne?

Definicja NADTLENEK

Co to znaczy nadtlenek: ↑ związek chem. posiadający w swej budowie układ nadtlenkowy -O-O-. Może to być związek nieorganiczny, na przykład: H2O2 (↑ nadtlenek wodoru), Na2O2 (nadtlenek sodu) lub związek organiczny, na przykład (C6H5CO)2O2 (nadtlenek benzoilu). Związki zawierające układ -O-O-mają zazwyczaj właściwości wybuchowe. Nie wszystkie z nadtlenków org. są stosowane jako inicjatory polimeryzacji rodnikowej, np

Definicja NARKOMANIA:
Co to jest konsekwencji stałego przyjmowania ↑ narkotyków, którego formami może być uzależnienie psychiczne, fizyczne i tolerancja na narkotyk. Uzależnienie psychiczne objawia się niekontrolowaną potrzebą nadtlenek.
Definicja NNKT:
Co to jest nienasycone kwasy tłuszczowe; mieszanina wyższych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas arachidonowy; ↑ kwasy tłuszczowe); ciecze nierozp. w wodzie, rozp. w tłuszczach. Niedobór nadtlenek.
Definicja Np:
Co to jest znak ↑ neptunu nadtlenek.
Definicja NIKIEL:
Co to jest Niccolum), pierwiastek chem., metal, Z = 28, m.at. 58,69u, ekipa ↑ niklowców. Znany w starożytności w formie stopów z miedzią. Odkryty w 1751 r. poprzez A.F. Cronstedta. Występuje w przyrodzie w nadtlenek.

Czym jest NADTLENEK znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: