Słownik NEON co to znaczy.
Słownik NEON. Co znaczy 10, m.at. 20,1797u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya.

Czy przydatne?

Definicja NEON

Co to znaczy neon: znak Ne, (z łaciny Neon), pierwiastek chem., niemetal, Z = 10, m.at. 20,1797u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej - zawartość: 1,2·10-3% mas., 1,6·10-3% obj. Bezb. gaz, bez smaku i zapachu, trudno rozp. w wodzie; występuje w formie atomowej; t.t. -248,6°C, t.w. -246,1°C, gęstość 0,899g·dm-3. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów n. 2p22p6. Bierny chem.; w trakcie wyładowań elektrycznych tworzą się nietrwałe jony Ne2+. Użytkowany do napełniania żarówek i jarzeniówek (czysty daje światło barwy czerwonopomarańczowej, w mieszaninie z ↑ azotem uzyskuje się światło niebieskie, zielone albo czerwone). Otrzymywany w rezultacie destylacji frakcjonowanej powietrza

Definicja NIKLOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ nikiel, ↑ pallad, ↑ platyna, ↑ ununnil. Wszystkie pierwiastki to metale. Konfiguracje elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w neon.
Definicja NAPALM:
Co to jest glinowych kwasów tłuszczowych (gł. kwasów oleinowego, laurynowego, palmitynowego i stearynowego; ↑ kwasy tłuszczowe) i cykloalifatycznych użytkowanych do zagęszczania paliw ciekłych (na przykład neon.
Definicja NIEPCE DE SAINT- VICTOR ABEL:
Co to jest franc., pierwszy zaobserwował fotograficzne działanie soli uranowych (wodnego roztworu azotanu uranu na papier światłoczuły). Odkrycie to nie zostało dostrzeżone poprzez środowisko naukowe (40 lat neon.
Definicja NADTLENEK WODORU:
Co to jest zawiera wiązanie -O-O-. Bezb., syropowata ciecz, miesza się z wodą, etanolem i eterem dietylowym, t.t. -0,9°C, t.w. 150°C (wartość szacunkowa), gęstość 1,47g·cm-3. Rozkłada się z wydzieleniem tlenu neon.

Czym jest NEON znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: