Słownik PASYWACJA co to znaczy.
Słownik PASYWACJA. Co znaczy substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna.

Czy przydatne?

Definicja PASYWACJA

Co to znaczy pasywacja: mechanizm, chem. albo elektrochem., przeprowadzania substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna na działanie czynników chem. Metal pokrywa się cienką, szczelną warstwą tlenku albo soli. Czynnikami pasywującymi mogą być na przykład: kwasy (stężony kwas azotowy(V) pasywuje chrom tlenkiem chromu(III), rozcieńczony kwas chlorowodorowy pasywuje ołów chlorkiem ołowiu(II)), tlen (pasywuje glin tlenkiem glinu), fluor (pasywuje nikiel fluorkiem niklu(II), wilgotne zanieczyszczone powietrze (pasywuje miedź ↑ patyną)

Definicja PROMIENIOWANIE LASEROWE:
Co to jest promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali rzędu 102÷104 nm produkowane w laserze; p.l. cechuje się wysoką spójnością i monochromatycznością pasywacja.
Definicja PODSTAWOWY WZÓR TEORII KINETYCZNEJ GAZÓW:
Co to jest praw gazu doskonałego; wzór opisujący rozmiar ciśnienia gazu: k - liczba cząsteczek albo atomów gazu, V -objętość, Ek.sr - średnia energia kinetyczna pojedynczej cząsteczki albo atomu gazu pasywacja.
Definicja PRÓBA OBRĄCZKOWA:
Co to jest na wykrywanie jonów azotanowych(V) dzięki jonów żelaza(II), realizowana w obecności kwasu siarkowego(VI). Do probówki z badanym roztworem dodaje się chlorku żelaza(II), a w dalszym ciągu ostrożnie pasywacja.
Definicja Pu:
Co to jest znak plutonu pasywacja.

Czym jest PASYWACJA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: