Słownik PASYWACJA co to znaczy.
Słownik PASYWACJA. Co znaczy substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna.

Czy przydatne?

Definicja PASYWACJA

Co to znaczy pasywacja: mechanizm, chem. albo elektrochem., przeprowadzania substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna na działanie czynników chem. Metal pokrywa się cienką, szczelną warstwą tlenku albo soli. Czynnikami pasywującymi mogą być na przykład: kwasy (stężony kwas azotowy(V) pasywuje chrom tlenkiem chromu(III), rozcieńczony kwas chlorowodorowy pasywuje ołów chlorkiem ołowiu(II)), tlen (pasywuje glin tlenkiem glinu), fluor (pasywuje nikiel fluorkiem niklu(II), wilgotne zanieczyszczone powietrze (pasywuje miedź ↑ patyną)

Definicja PRAWO ZACHOWANIA MATERII:
Co to jest energii (E) w układzie zamkniętym jest stała i nie zależy od zmian zachodzących w układzie. Wykazanie poprzez Einsteina równoważności masy i energii: E = mc2, gdzie c znaczy szybkość światła pasywacja.
Definicja PRÓBA OBRĄCZKOWA:
Co to jest na wykrywanie jonów azotanowych(V) dzięki jonów żelaza(II), realizowana w obecności kwasu siarkowego(VI). Do probówki z badanym roztworem dodaje się chlorku żelaza(II), a w dalszym ciągu ostrożnie pasywacja.
Definicja PALNIK GAZOWY:
Co to jest wykorzystywane do spalania gazu (zazwyczaj ↑ metanu, ↑ gazu ziemnego, mieszanki propan-butan, dawniej również gazu koksowniczego) w celu uzyskania ciepła. W laboratorium wykorzystuje się różne typy pasywacja.
Definicja POLIMERAZY:
Co to jest nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA pasywacja.

Czym jest PASYWACJA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: