Słownik PASYWACJA co to znaczy.
Słownik PASYWACJA. Co znaczy substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna.

Czy przydatne?

Definicja PASYWACJA

Co to znaczy pasywacja: mechanizm, chem. albo elektrochem., przeprowadzania substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna na działanie czynników chem. Metal pokrywa się cienką, szczelną warstwą tlenku albo soli. Czynnikami pasywującymi mogą być na przykład: kwasy (stężony kwas azotowy(V) pasywuje chrom tlenkiem chromu(III), rozcieńczony kwas chlorowodorowy pasywuje ołów chlorkiem ołowiu(II)), tlen (pasywuje glin tlenkiem glinu), fluor (pasywuje nikiel fluorkiem niklu(II), wilgotne zanieczyszczone powietrze (pasywuje miedź ↑ patyną)

Definicja PRAWO PRZESUNIĘĆ:
Co to jest Soddy´ego - prawidłowość opisująca przemiany pierwiastków promieniotwórczych, podana jednocześnie w 1913 r. poprzez Polaka K. Fajansa i Anglika F. Soddy´ego. Pierwiastek emitujący cząstki α zamienia pasywacja co to jest.
Definicja PRIONY:
Co to jest na ogół w organizmie człowieka i zwierząt, które w rezultacie zmiany ↑konformacji mogą stać się faktorem patogennym, wywołującym takie dolegliwości, jak BSE ( dolegliwość szalonych krów ) u owiec i pasywacja definicja.
Definicja PROPENAL:
Co to jest systematyczna nazwa ↑ akroleiny pasywacja co znaczy.
Definicja PRÓBA JODOFORMOWA:
Co to jest na wykrywanie nie wszystkich związków org. (na przykład metyloketonów, etanolu), prowadzi do stworzenia ↑ jodoformu CHI3: R-CO-CH3 + 3I2 + 4NaOH RCOONa + CHI3 + 3NaI + 3H2O. Jodoform wydziela się w pasywacja słownik.

Czym jest PASYWACJA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: