Słownik PIANA co to znaczy.
Słownik PIANA. Co znaczy ośrodkiem dyspersyjnym ciecz albo ciało stałe (na przykład pumeks). Pianę.

Czy przydatne?

Definicja PIANA

Co to znaczy piana: układ, gdzie fazą rozproszoną jest gaz (pęcherzyki), a ośrodkiem dyspersyjnym ciecz albo ciało stałe (na przykład pumeks). Pianę można dostać wytrząsając ciecz z nierozp. w niej gazem, która w tej postaci nie jest trwała. By pianę utrwalić dodaje się substancji powierzchniowo aktywnych (na przykład: mydło, białka i tym podobne) - tak zwany ↑ substancji pianotwórczych. Części hydrofilowe substancji pianotwórczej kierują się do wodnej warstwy ścianki pęcherzyka, a części hydrofobowe są wypychane na zewnątrz. Por. bańka mydlana

Definicja PIERWIASTEK 110:
Co to jest ↑ ununuil piana.
Definicja PLAZMA:
Co to jest skupienia materii, zjonizowany gaz, składający się z w przybliżeniu równoważnej ilości elektronów i jąder atomowych pozbawionych otoczek elektronowych, powstający w uwarunkowaniach wysokiego piana.
Definicja PORCELIT:
Co to jest kremowy, nie przeświecający materiał ceramiczny. P. ma właściwości pośrednie pomiędzy ↑ porcelaną i ↑ fajansem. Użytkowany do wyrobu urządzeń sanitarnych i sprzętów laboratoryjnych piana.
Definicja PARA WODNA:
Co to jest gazowym, substancja bezwonna i bezb. (przezroczysta) w przeciwieństwie od ↑ mgły; białe obłoki unoszące się nad gotowaną wodą, popularnie nazywane parą, składają się w rzeczywistości z zawiesiny piana.

Czym jest PIANA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: