Słownik PIRYMIDYNA co to znaczy.
Słownik PIRYMIDYNA. Co znaczy sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym dwa atomy azotu Biała.

Czy przydatne?

Definicja PIRYMIDYNA

Co to znaczy pirymidyna: 1,3-diazyna, heterocykliczny związek aromatyczny z sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym dwa atomy azotu Biała, łatwotopliwa substancja krystaliczna (t.t. 21°C, t.w. 124°C), łatwo rozp. w wodzie. P. ma charakter zasadowy i w reakcji z kwasami tworzy sole (na przykład chlorowodorek). Pochodne p. występują powszechnie w różnorodnych związkach o sporym znaczeniu biologicznym, w szczególności w formie zasad pirymidynowych (↑ cytozyna, ↑ tymina, ↑ uracyl), które wchodzą w skład ↑ kwasów nukleinowych

Definicja PROCES FOTOGRAFICZNY:
Co to jest przebiegających w ↑ emulsji fotograficznej, prowadzących do stworzenia trwałego obrazu. P.f. obejmuje trzy fazy: 1) naświetlanie, w czasie którego pod wpływem światła powstaje obraz utajony; w pirymidyna.
Definicja PROCES EGZOENERGETYCZNY:
Co to jest rezultacie której energia wydziela się w układzie na sposób ciepła, na przykład wskutek przebiegu odpowiedniej reakcji chem. (na przykład spalania węgla), hydratacji jonów rozpuszczanego kryształu pirymidyna.
Definicja PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ:
Co to jest przemiana ↑ jądra atomowego, której towarzyszy emisja promieniowania (gł. promieni α, β i γ; ↑ promienie α, ↑ promienie β, ↑ promienie γ). Wyróżniamy p. naturalną, gdy nietrwałe ↑ izotopy występujące pirymidyna.
Definicja PRZEMIANA CHEMICZNA:
Co to jest ↑ reakcja chemiczna pirymidyna.

Czym jest PIRYMIDYNA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: