Słownik POLIAMIDY co to znaczy.
Słownik POLIAMIDY. Co znaczy fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja.

Czy przydatne?

Definicja POLIAMIDY

Co to znaczy poliamidy: PA - ekipa termoplastycznych polimerów rozp. w kwasach i fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja) aminokwasów (a więc aminokwasów zawierających grupę karboksylową i grupę aminową na przeciwległych końcach łańcucha), polikondensację diamin z kwasami dikarboksylowymi albo polimeryzację laktamów. P. stosuje się w przemyśle tekstylnym, a również do produkcji przedmiotów konstrukcyjnych silników elektrycznych, armatur wodociągowych i tym podobne Do w najwyższym stopniu znanych poliamidów należą ↑ nylon i ↑ stylon

Definicja PROMIENIOWANIE TŁA:
Co to jest promieniowanie elektromagnetyczne (gł. ↑ promienie γ) i ↑ promieniowanie korpuskularne pochodzące z naturalnych źródeł, oddziałujące na organizmy żywe poprzez cały czas, jednak zazwyczaj bez poliamidy.
Definicja POLIMERAZY:
Co to jest nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA poliamidy.
Definicja PROCES SIECIOWANIA:
Co to jest ↑ sieciowanie poliamidy.
Definicja PROSTAGLANDYNY:
Co to jest pochodnych hipotetycznego kwasu prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania podwójne) i obecnością grup hydroksylowych i karbonylowych w pierścieniu cyklopentanowym, albo poliamidy.

Czym jest POLIAMIDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: