Słownik POLIAMIDY co to znaczy.
Słownik POLIAMIDY. Co znaczy fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja.

Czy przydatne?

Definicja POLIAMIDY

Co to znaczy poliamidy: PA - ekipa termoplastycznych polimerów rozp. w kwasach i fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja) aminokwasów (a więc aminokwasów zawierających grupę karboksylową i grupę aminową na przeciwległych końcach łańcucha), polikondensację diamin z kwasami dikarboksylowymi albo polimeryzację laktamów. P. stosuje się w przemyśle tekstylnym, a również do produkcji przedmiotów konstrukcyjnych silników elektrycznych, armatur wodociągowych i tym podobne Do w najwyższym stopniu znanych poliamidów należą ↑ nylon i ↑ stylon

Definicja PRĘTY STERUJĄCE:
Co to jest materiałów silnie pochłaniających neutrony, takich jak: kadm, bor, hafn, gadolin, europ. W zależności od głębokości opuszczenia do rdzenia, regulują prędkość ↑ rozszczepienia jąder atomowych poliamidy.
Definicja POTENCJAŁ PÓŁOGNIWA:
Co to jest elektromotoryczna ogniwa zbudowanego z dwóch półogniw: prawego i lewego. Mierzymy potencjał prawego półogniwa, a półogniwem lewym jest standardowe półogniwo wodorowe (↑ standardowa elektroda wodorowa poliamidy.
Definicja PROMIENIE KATODOWE:
Co to jest elektronów produkowany w lampie elektronowej w rezultacie ogrzewania jednej z elektrod i przyłożenia różnicy potencjału pomiędzy nimi. P.k. są używane między innymi w lampach rentgenowskich (↑ poliamidy.
Definicja PIERWIASTKI ŚLADOWE:
Co to jest ↑ pierwiastki biogenne poliamidy.

Czym jest POLIAMIDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: