Słownik SACHAROZA co to znaczy.
Słownik SACHAROZA. Co znaczy C12H22O11; disacharyd (↑ dwucukry), ↑ glikozyd, zbudowany z.

Czy przydatne?

Definicja SACHAROZA

Co to znaczy sacharoza: cukier trzcinowy, cukier buraczany, cukier - związek chem., C12H22O11; disacharyd (↑ dwucukry), ↑ glikozyd, zbudowany z pierścienia α-D-glukozy i β-D-fruktozy połączonych wiązaniem 1,2-glikozydowym (α-glikozydowe względem glukozy i β-glikozydowe względem fruktozy). Bezb., słodkie kryształy, rozp. w wodzie, t.t.184°C i 170°C (s. występuje w dwóch odmianach), nie wykazuje właściwości redukujących. S. jest ↑ aktywna optycznie, w roztworze wodnym albo pod działaniem enzymu inwertazy ulega hydrolizie dając α-D-glukozę i β-D-fruktozę (↑ cukier inwertowany). Użytkowana jako środek słodzący w gospodarstwie domowym, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Pozyskiwana w cukrowniach z buraków cukrowych albo trzciny cukrowej

Definicja SILAN:
Co to jest wzorze SiH4, analog metanu. Otrzymywany w reakcji SiCl4 z tetrahydrydoglinianem litu LiAlH4, w środowisku bezwodnym. Znane są również homologi silanu o wzorze SinHn + 2 (n≤6), a również łańcuchowe sacharoza.
Definicja SYMETRIA CZĄSTECZKI:
Co to jest cząsteczki, sprawiająca, iż po ustalonych przekształceniach względem przedmiotów symetrii (obrotach, odbiciach i inwersji; ↑ przedmioty symetrii) każdy z atomów w cząsteczce zostaje zastąpiony innym sacharoza.
Definicja STOPY:
Co to jest albo więcej metali, mogą zawierać w swym składzie także pierwiastki niemetaliczne, na przykład C, Si, P, N. Pozyskiwane poprzez stopienie i zmieszanie wyjściowych składników albo redukcję substancji sacharoza.
Definicja SUBSTANCJE O DZIAŁANIU PRZECIWWIRUSOWYM:
Co to jest związków chem. użytkowanych jako leki w chorobach wywołanych poprzez wirusy. Do ekipy tej należą między innymi pochodne adamantanu (na przykład leczenie grypy; ↑ adamantan), acyclovir (leczenie sacharoza.

Czym jest SACHAROZA znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: