Słownik SACHAROZA co to znaczy.
Słownik SACHAROZA. Co znaczy C12H22O11; disacharyd (↑ dwucukry), ↑ glikozyd, zbudowany z.

Czy przydatne?

Definicja SACHAROZA

Co to znaczy sacharoza: cukier trzcinowy, cukier buraczany, cukier - związek chem., C12H22O11; disacharyd (↑ dwucukry), ↑ glikozyd, zbudowany z pierścienia α-D-glukozy i β-D-fruktozy połączonych wiązaniem 1,2-glikozydowym (α-glikozydowe względem glukozy i β-glikozydowe względem fruktozy). Bezb., słodkie kryształy, rozp. w wodzie, t.t.184°C i 170°C (s. występuje w dwóch odmianach), nie wykazuje właściwości redukujących. S. jest ↑ aktywna optycznie, w roztworze wodnym albo pod działaniem enzymu inwertazy ulega hydrolizie dając α-D-glukozę i β-D-fruktozę (↑ cukier inwertowany). Użytkowana jako środek słodzący w gospodarstwie domowym, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Pozyskiwana w cukrowniach z buraków cukrowych albo trzciny cukrowej

Definicja SYNTETYCZNE SUBSTANCJE SŁODZĄCE:
Co to jest substancje o słodkim smaku użytkowane jako bonusy do żywności, zastępują naturalne substancje słodzące (węglowodany, na przykład sacharozę, glukozę, fruktozę, laktozę, ksylitol, sorbitol). Do s.s.s sacharoza.
Definicja ŚRODKI DOPINGUJĄCE:
Co to jest należące do dwóch grup: ↑ związków steroidowych i niesteroidowych. Pierwsze - anaboliki, środki anaboliczne - są zbliżone do androgenów, lecz nie wykazują albo wykazują słabe działanie hormonalne sacharoza.
Definicja STAŁA RÓWNOWAGI CHEMICZNEJ STĘŻENIOWA:
Co to jest iloczynu stężeń produktów reakcji chem. (w potęgach równych ich współczynnikom stechiometrycznym) do iloczynu stężeń substratów (w odpowiednich potęgach) w stanie równowagi chem. Dla reakcji aA + bB sacharoza.
Definicja SZKŁO ZBROJONE:
Co to jest szkło z wtopioną siatką metalową; użytkowane do szklenia, na przykład dachów sacharoza.

Czym jest SACHAROZA znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: