Słownik ŚWIEŻENIE co to znaczy.
Słownik ŚWIEŻENIE. Co znaczy poprzez obniżenie zawartości węgla i usuwanie (możliwie całkowite.

Czy przydatne?

Definicja ŚWIEŻENIE

Co to znaczy świeżenie: mechanizm otrzymywania ↑ stali z roztopionej ↑ surówki poprzez obniżenie zawartości węgla i usuwanie (możliwie całkowite) siarki i fosforu. Ś. można prowadzić sposobem Bessemera i Thomasa, tłocząc gorące powietrze poprzez surówkę umieszczoną w piecu (konwertorze) wyłożonym wykładziną kwaśną z tlenku krzemu (konwertor Bessemera) albo zasadową z tlenków wapnia i magnezu (konwertor Thomasa) lub sposobem Siemensa i Martina stapiając surówkę z bogatą rudą żelaza, złomem żelaznym i tlenkami wapnia w piecach martenowskich (płomiennych) przepuszczając równocześnie gorące powietrze i gaz palny. Piece martenowskie są wyłożone wykładziną kwaśną albo zasadową, w zależności od składu surówki. W konwertorze Bessemera nie usuwa się siarki i fosforu, więc ś. poddaje się surówkę o małej zawartości fosforu; w konwertorze Thomasa przerabia się surówkę o dużej zawartości fosforu, który jest usuwany w formie żużlu (↑ tomasyna). Sposób Bessemera i Thomasa jest szybka (do 20 min.), lecz związana z sporymi utratami żelaza; sposób Siemensa i Martina jest znacząco dłuższa (około 8 godz.), lecz bardziej wydajna - otrzymana stal jest czystsza, a utraty żelaza nie są spore

Definicja SZMINKI:
Co to jest ↑ kredki do warg świeżenie.
Definicja SALMIAK:
Co to jest ↑ chlorek amonu świeżenie.
Definicja STĘŻENIE MOLOWE:
Co to jest molarne) - relacja liczności materii (n) substancji rozpuszczonej do obj. roztworu (vr): S.m. znaczy liczbę moli substancji rozpuszczonej w 1 dm3 roztworu. W SI wymiarem s.m. jest mol·m-3, jednak w świeżenie.
Definicja SKŁAD CHEMICZNY SŁOŃCA:
Co to jest jakościowy i ilościowy) gwiazdy Układu Słonecznego (Słońca); pierwsze 15 pierwiastków stanowi 99,60% masy i to są: wodór (70%mas.), hel (28%mas.), tlen (0,8%mas.), węgiel (0,3%mas.), żelazo, azot świeżenie.

Czym jest ŚWIEŻENIE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: