Słownik ŚWIEŻENIE co to znaczy.
Słownik ŚWIEŻENIE. Co znaczy poprzez obniżenie zawartości węgla i usuwanie (możliwie całkowite.

Czy przydatne?

Definicja ŚWIEŻENIE

Co to znaczy świeżenie: mechanizm otrzymywania ↑ stali z roztopionej ↑ surówki poprzez obniżenie zawartości węgla i usuwanie (możliwie całkowite) siarki i fosforu. Ś. można prowadzić sposobem Bessemera i Thomasa, tłocząc gorące powietrze poprzez surówkę umieszczoną w piecu (konwertorze) wyłożonym wykładziną kwaśną z tlenku krzemu (konwertor Bessemera) albo zasadową z tlenków wapnia i magnezu (konwertor Thomasa) lub sposobem Siemensa i Martina stapiając surówkę z bogatą rudą żelaza, złomem żelaznym i tlenkami wapnia w piecach martenowskich (płomiennych) przepuszczając równocześnie gorące powietrze i gaz palny. Piece martenowskie są wyłożone wykładziną kwaśną albo zasadową, w zależności od składu surówki. W konwertorze Bessemera nie usuwa się siarki i fosforu, więc ś. poddaje się surówkę o małej zawartości fosforu; w konwertorze Thomasa przerabia się surówkę o dużej zawartości fosforu, który jest usuwany w formie żużlu (↑ tomasyna). Sposób Bessemera i Thomasa jest szybka (do 20 min.), lecz związana z sporymi utratami żelaza; sposób Siemensa i Martina jest znacząco dłuższa (około 8 godz.), lecz bardziej wydajna - otrzymana stal jest czystsza, a utraty żelaza nie są spore

Definicja SMOG KWAŚNY:
Co to jest zanieczyszczenie powietrza powstające przy sporym nasłonecznieniu w silnie zanieczyszczonym, wilgotnym powietrzu. Gł. składniki s.k. to: SO2, CO2 i pył węglowy. S.k. skutkuje dolegliwości roślin świeżenie.
Definicja SPIRYTUS SKAŻONY:
Co to jest ↑ denaturat świeżenie.
Definicja SKŁAD CHEMICZNY POWIERZCHNI KSIĘŻYCA ZIEMI:
Co to jest jakościowy i ilościowy) próbek skał księżycowych jest następujący: tlen (34÷48%mas.), krzem (16,8÷21,0%mas.), żelazo (12,1÷16,4%mas.), wapń (6,4÷8,6%mas.), tytan (4,2÷7,5%mas.), glin (4,1÷6,9%mas świeżenie.
Definicja SKLEROMETR:
Co to jest ↑ twardość świeżenie.

Czym jest ŚWIEŻENIE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: