Słownik UBIKWITYNA co to znaczy.
Słownik UBIKWITYNA. Co znaczy występujące powszechnie w komórkach eukariontów (a więc jądrowców.

Czy przydatne?

Definicja UBIKWITYNA

Co to znaczy ubikwityna: małocząsteczkowe ↑białko sterujące ekspresją genów i występujące powszechnie w komórkach eukariontów (a więc jądrowców, organizmów zbudowanych z komórek, które zawierają materiał genetyczny upakowany w jądrze komórkowym i inne przedmioty skomplikowanej struktury). Nazwa u. pochodzi od z angielskiego: ubiquitous - wszędobylski. Główną funkcją u. jest znakowanie białek, które mają ulec nielizosomalnemu rozkładowi (↑proteolizie zachodzącej poza lizosomami). Białko tj. wysoce trwałe, zarówno pod względem ewolucyjnym (b. rzadko ulega mutacjom), jak i chemicznym (nie ulega ↑denaturacji nawet pod wpływem gotowania i stężonych kwasów). To jest nadzwyczajnie istotny związek, a ze odkrycie jego roli w procesach komórkowych przyznano Nagrodę Nobla w 2004 roku

Definicja U:
Co to jest znak ↑ uranu ubikwityna.
Definicja UNUNOKT:
Co to jest znak Uuo, (z łaciny Ununoctium), pierwiastek chem., metal, Z = 118, m.at. 293u, ekipa ↑ helowców. Otrzymany sztucznie w 1999 r. poprzez V. Ninova, K. Gregoricha, D.C. Hoffmana, W. Lovelanda, A ubikwityna.
Definicja UNUNKWAD:
Co to jest znak Uuq, (z łaciny Ununquadium), pierwiastek chem., metal, Z = 114, m.at. 289u, ekipa ↑ węglowców. Otrzymany sztucznie w 1999 r. (izotop 289Uuq; w rezultacie bombardowania izotopu plutonu 244Pu ubikwityna.
Definicja UNUNTRI:
Co to jest Ununtrium), pierwiastek chem., Z=113, m.at. [284]u, ekipa borowców (↑borowce). Otrzymany sztucznie 1 lutego 2004r. poprzez zespół złożony z rosyjskich naukowców z Instytutu Badań Atomowych w Dubnej ubikwityna.

Czym jest UBIKWITYNA znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: