Słownik UTLENIACZ co to znaczy.
Słownik UTLENIACZ. Co znaczy elektrony atomowi albo cząsteczce w procesie utleniania. W rezultacie.

Czy przydatne?

Definicja UTLENIACZ

Co to znaczy utleniacz: odmiennie dezelektronator; substancja chem. odbierająca elektrony atomowi albo cząsteczce w procesie utleniania. W rezultacie przejęcia elektronów utleniacz ulega redukcji. Utleniaczami mogą być jony metali, przyjmując elektrony przechodzą w jony o niższym stopniu utleniania albo obojętne atomy, atomy niemetali w stanie wolnym albo w związkach, posiadające dodatnie stopnie utlenienia. Utleniaczami nie mogą być atomy metali (metale posiadają niską ↑ elektroujemność) i atomy niemetali w związkach na najniższym stopniu utleniania lub jony niemetali (na przykład S2-, N3-, O2-, H- i tym podobne). Do najpopularniejszych utleniaczy należą w najwyższym stopniu elektroujemne pierwiastki i ich nie wszystkie związki (↑ tlen i ↑ ozon, ↑ fluor, ↑ chlor), nie wszystkie kwasy tlenowe (na przykład ↑ kwas azotowy(V), ↑ kwas chlorowy(VII), stężony ↑ kwas siarkowy(VI)) i wysoce reaktywne związki chem. zawierające pierwiastki na wysokich stopniach utlenienia (na przykład manganian(VII) potasu, dwuchromiany(VI)). Istnieją także związki, które mogą pełnić zarówno rolę utleniaczy jak i ↑ reduktorów, zależnie od środowiska reakcji i substancji, z którymi reagują (na przykład ↑ nadtlenek wodoru)

Definicja Uuq:
Co to jest ↑ununkwad (pierwiastek 114 utleniacz.
Definicja UTLENIANIE:
Co to jest dezelektronacja (por. zredukowanie). Mechanizm opierający na odbieraniu elektronów atomowi albo cząsteczce poprzez substancję zwaną ↑ utleniaczem, co prowadzi do podwyższenia stopnia utlenienia atomu utleniacz.
Definicja UKŁAD WIELOSKŁADNIKOWY:
Co to jest układ zawierający przynajmniej dwie substancje chem. (łatwe albo złożone lub jedne i drugie utleniacz.
Definicja UNUNTRI:
Co to jest Ununtrium), pierwiastek chem., Z=113, m.at. [284]u, ekipa borowców (↑borowce). Otrzymany sztucznie 1 lutego 2004r. poprzez zespół złożony z rosyjskich naukowców z Instytutu Badań Atomowych w Dubnej utleniacz.

Czym jest UTLENIACZ znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: