Słownik UTLENIACZ co to znaczy.
Słownik UTLENIACZ. Co znaczy elektrony atomowi albo cząsteczce w procesie utleniania. W rezultacie.

Czy przydatne?

Definicja UTLENIACZ

Co to znaczy utleniacz: odmiennie dezelektronator; substancja chem. odbierająca elektrony atomowi albo cząsteczce w procesie utleniania. W rezultacie przejęcia elektronów utleniacz ulega redukcji. Utleniaczami mogą być jony metali, przyjmując elektrony przechodzą w jony o niższym stopniu utleniania albo obojętne atomy, atomy niemetali w stanie wolnym albo w związkach, posiadające dodatnie stopnie utlenienia. Utleniaczami nie mogą być atomy metali (metale posiadają niską ↑ elektroujemność) i atomy niemetali w związkach na najniższym stopniu utleniania lub jony niemetali (na przykład S2-, N3-, O2-, H- i tym podobne). Do najpopularniejszych utleniaczy należą w najwyższym stopniu elektroujemne pierwiastki i ich nie wszystkie związki (↑ tlen i ↑ ozon, ↑ fluor, ↑ chlor), nie wszystkie kwasy tlenowe (na przykład ↑ kwas azotowy(V), ↑ kwas chlorowy(VII), stężony ↑ kwas siarkowy(VI)) i wysoce reaktywne związki chem. zawierające pierwiastki na wysokich stopniach utlenienia (na przykład manganian(VII) potasu, dwuchromiany(VI)). Istnieją także związki, które mogą pełnić zarówno rolę utleniaczy jak i ↑ reduktorów, zależnie od środowiska reakcji i substancji, z którymi reagują (na przykład ↑ nadtlenek wodoru)

Definicja UKŁAD ZAMKNIĘTY:
Co to jest układ, który może z otoczeniem zmieniać energię, lecz nie może zmieniać masy UTLENIACZ.
Definicja UNIT:
Co to jest u) - międzynarodowa jednostka masy atomowej równa 1/12 masy atomu izotopu węgla 12C. 1u = 1,66057·10-27kg. Unit wprowadzono w 1961 r UTLENIACZ.
Definicja URAN:
Co to jest Uranium), pierwiastek chem., metal, Z = 92, m.at. 238,0289u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty w 1789 r. poprzez M.M. Klaprotha, a nieczyszczony uran metaliczny dostał w 1841 r. E. Peligot. W przyrodzie UTLENIACZ.
Definicja UNUNTRI:
Co to jest Ununtrium), pierwiastek chem., Z=113, m.at. [284]u, ekipa borowców (↑borowce). Otrzymany sztucznie 1 lutego 2004r. poprzez zespół złożony z rosyjskich naukowców z Instytutu Badań Atomowych w Dubnej UTLENIACZ.

Czym jest UTLENIACZ znaczenie w Definicje chemia U .

  • Dodano:
  • Autor: