Słownik WITALIZM co to znaczy.
Słownik WITALIZM. Co znaczy łaciny - siła życiowa), zarzucona dziś koncepcja naukowo-filozoficzna.

Czy przydatne?

Definicja WITALIZM

Co to znaczy witalizm: zwana także teorią witalistyczną lub teorią vis vitalis (z łaciny - siła życiowa), zarzucona dziś koncepcja naukowo-filozoficzna, która zakładała, iż zjawiska zachodzące w organizmach żywych wynikają z działania swoistej, niematerialnej i nieuchwytnej empirycznie siły życiowej. W chemii przejawem witalizmu było twierdzenie, iż związki org. nie mogą powstać poza organizmem żywym, obalone poprzez prace ↑ Wöhlera (który jako pierwszy dokonał syntezy mocznika w laboratorium) i in. Witalizm został ostatecznie zarzucony w XX wieku, gdyż jego hipotetyczne siły i systemy sprawcze nie poddają się żadnym badaniom eksperymentalnym; z tego samego powodu używanie odnosząc się do niego terminu "teoria" jest mylącym uproszczeniem (por. teoria)

Definicja W:
Co to jest znak ↑ wolframu witalizm.
Definicja WZÓR OGÓLNY:
Co to jest wzór obrazujący relacje ilościowe pierwiastków w związkach należących do danego ↑ szeregu homologicznego. Na przykład wzór ogólny nasyconych alkoholi jednowodorotlenowych jest następujący: CnH2n + 1OH witalizm.
Definicja WITAMINY:
Co to jest o różnorodnej budowie, pochodzenia naturalnego albo pozyskiwana syntetycznie. Witaminy są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Organizm człowieka nie wytwarza witamin, dlatego witalizm.
Definicja WODA MIĘKKA:
Co to jest woda, która nie zawiera soli wapnia i magnezu, dzięki czemu po dodaniu środka powierzchniowo-czynnego łatwo tworzy pianę witalizm.

Czym jest WITALIZM znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: