Słownik WITALIZM co to znaczy.
Słownik WITALIZM. Co znaczy łaciny - siła życiowa), zarzucona dziś koncepcja naukowo-filozoficzna.

Czy przydatne?

Definicja WITALIZM

Co to znaczy witalizm: zwana także teorią witalistyczną lub teorią vis vitalis (z łaciny - siła życiowa), zarzucona dziś koncepcja naukowo-filozoficzna, która zakładała, iż zjawiska zachodzące w organizmach żywych wynikają z działania swoistej, niematerialnej i nieuchwytnej empirycznie siły życiowej. W chemii przejawem witalizmu było twierdzenie, iż związki org. nie mogą powstać poza organizmem żywym, obalone poprzez prace ↑ Wöhlera (który jako pierwszy dokonał syntezy mocznika w laboratorium) i in. Witalizm został ostatecznie zarzucony w XX wieku, gdyż jego hipotetyczne siły i systemy sprawcze nie poddają się żadnym badaniom eksperymentalnym; z tego samego powodu używanie odnosząc się do niego terminu "teoria" jest mylącym uproszczeniem (por. teoria)

Definicja WIELKI WYBUCH:
Co to jest Big Bang), start czasu, przestrzeni i ↑ materii tworzącej Wszechświat (stąd pytanie, co było przed W.W., który stanowi start czasu, jest bezzasadne). Wg aktualnej postaci teorii W.W. Kosmos powstał witalizm co znaczy.
Definicja WODA AMONIAKALNA:
Co to jest 10÷25% wodny roztwór amoniaku, użytkowany między innymi do otrzymywania amoniaku i jego związków witalizm krzyżówka.
Definicja WITAMINA b12:
Co to jest kobalamina - czerwone, igłowe kryształy, trudno rozp. w wodzie, rozp. w etanolu, t.t. 220°C z rozkładem. Występuje w wątrobie. Dobowe zapotrzebowanie wynosi 1·10-6÷5·10-6g. Niedobór skutkuje anemię witalizm co to jest.
Definicja WALINA:
Co to jest kwas 2-amino-3-metylobutanowy, jeden z ↑ aminokwasów. Występuje w białkach roślinnych i w większości białek zwierzęcych, jest substratem w syntezie kwasu pantotenowego (↑ wit. B5 witalizm słownik.

Czym jest WITALIZM znaczenie w Definicje chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: