Słownik mieloblast co to znaczy.
Definicja Mieloblast. Co znaczy stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych.

Czy przydatne?

Definicja Mieloblast

Definicja z ang. Myeloblast, z niem. Myeloblast.

Co to znaczy MIELOBLAST: Mieloblasty są pierwszymi rozróżnialnymi morfologicznie stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych komórek występujących w szpiku kostnym. Mają one kształt kulisty i średnicę w dziedzinie 15-20 mikrometrów. Jądro mieloblastów, zajmujące ok. 4/5 objętości komórki, ma kształt okrągły, chromatyna nie jest w ogóle skondensowana i wybarwia się na kolor jasnobłękitny albo czerwonawy dzięki barwnika Wright'a. Dwie dodatkowe cechy pozwalają z kolei odróżnić mieloblasty od innych komórek szpiku, w szczególności limfoblastów: obecność 2-5 jąderek w mieloblastach można przeciwstawić 1 jąderku limfoblastów wokół jądra mieloblastów nie występuje strefa przejaśnienia, ono jest oddzielone wyraźną, ale cienką granicą od reszty cytoplazmy W cytoplazmie mieloblastów, barwiącej się na jasnoniebiesko, nie odznacza się jakichkolwiek ziarnistości, co pozwala na odróżnienie ich od następnego stadium rozwojowego granulocytów – promielocytu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Metamfetamina:
Co to jest metyloamfetamina - metylo-αfenyloetyloamina - narkotyk z rodz. stymulantów. Działanie (konsekwencje, efekty) ogólnie ma podobne do amfetaminy. Działa krócej i stan po spożyciu jest wiele MIELOBLAST.
Definicja Melanizm przemysłowy:
Co to jest Biston betularia) jest zazwyczaj szarą ćmą, która pośrodku dnia maskuje się na porostach pokrywających pnie drzew. W trakcie rewolucji przemysłowej zanieczyszczenia zniszczyły porosty i wyeksponowały MIELOBLAST.
Definicja Miofibryle:
Co to jest włókienka kurczliwe, makrokompleksy filamentów w formie minipałeczek. Filamenty ułożone w nich są bardzo często, zachodzą na siebie w układzie sześciokątnym. Dzielimy je na dwa typy: filamenty MIELOBLAST.
Definicja Mutacje genomowe: autopoliploidy i allopoliploidy:
Co to jest bazuje na zwielokrotnieniu normalnej liczby chromosomów. Mamy dwa rodzaje poliploidiów o różnym znaczeniu ewolucyjnym: autopolipliod powstaje wtedy, gdy zygota zawiera więcej niż dwa haploidalne MIELOBLAST.

Czym jest Mieloblast znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: