Słownik mieloblast co to znaczy.
Definicja Mieloblast. Co znaczy stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych.

Czy przydatne?

Definicja Mieloblast

Definicja z ang. Myeloblast, z niem. Myeloblast.

Co to znaczy MIELOBLAST: Mieloblasty są pierwszymi rozróżnialnymi morfologicznie stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych komórek występujących w szpiku kostnym. Mają one kształt kulisty i średnicę w dziedzinie 15-20 mikrometrów. Jądro mieloblastów, zajmujące ok. 4/5 objętości komórki, ma kształt okrągły, chromatyna nie jest w ogóle skondensowana i wybarwia się na kolor jasnobłękitny albo czerwonawy dzięki barwnika Wright'a. Dwie dodatkowe cechy pozwalają z kolei odróżnić mieloblasty od innych komórek szpiku, w szczególności limfoblastów: obecność 2-5 jąderek w mieloblastach można przeciwstawić 1 jąderku limfoblastów wokół jądra mieloblastów nie występuje strefa przejaśnienia, ono jest oddzielone wyraźną, ale cienką granicą od reszty cytoplazmy W cytoplazmie mieloblastów, barwiącej się na jasnoniebiesko, nie odznacza się jakichkolwiek ziarnistości, co pozwala na odróżnienie ich od następnego stadium rozwojowego granulocytów – promielocytu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Mitoza:
Co to jest komórki, któremu towarzyszy dokładne rozdzielenie chromosomów do dwóch komórek potomnych. W jego rezultacie powstają komórki, które dysponują identycznym materiałem genetycznym, jak komórka mieloblast.
Definicja Monotyp:
Co to jest Monotyp - ustalenie stosowane w botanice dla ustalenia rodzajów zawierających tylko jeden gatunek.Treść hasła pochodzi z Wikipedi mieloblast.
Definicja Mitochondrium:
Co to jest liczbie mnogiej Mitochondria) - organellum komórki eukariotycznej pochodzenia endosymbiotycznego, gdzie zachodzą mechanizmy będące kluczowym źródłem energii (w formie ATP) dla komórki, zwłaszcza mieloblast.
Definicja Metamielocyt:
Co to jest jeszcze nie w pełni dojrzałe komórki szeregu granulocytarnego. Wykazują średnicę 10-18 mikrometrów. Relacja objętności jądra komórkowego do cytoplazmy wynosi 1:1. Metamielocyty są stadium rozwoju mieloblast.

Czym jest Mieloblast znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: