Słownik mieloblast co to znaczy.
Definicja Mieloblast. Co znaczy stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych.

Czy przydatne?

Definicja Mieloblast

Definicja z ang. Myeloblast, z niem. Myeloblast.

Co to znaczy MIELOBLAST: Mieloblasty są pierwszymi rozróżnialnymi morfologicznie stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych komórek występujących w szpiku kostnym. Mają one kształt kulisty i średnicę w dziedzinie 15-20 mikrometrów. Jądro mieloblastów, zajmujące ok. 4/5 objętości komórki, ma kształt okrągły, chromatyna nie jest w ogóle skondensowana i wybarwia się na kolor jasnobłękitny albo czerwonawy dzięki barwnika Wright'a. Dwie dodatkowe cechy pozwalają z kolei odróżnić mieloblasty od innych komórek szpiku, w szczególności limfoblastów: obecność 2-5 jąderek w mieloblastach można przeciwstawić 1 jąderku limfoblastów wokół jądra mieloblastów nie występuje strefa przejaśnienia, ono jest oddzielone wyraźną, ale cienką granicą od reszty cytoplazmy W cytoplazmie mieloblastów, barwiącej się na jasnoniebiesko, nie odznacza się jakichkolwiek ziarnistości, co pozwala na odróżnienie ich od następnego stadium rozwojowego granulocytów – promielocytu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Miofibryle:
Co to jest włókienka kurczliwe, makrokompleksy filamentów w formie minipałeczek. Filamenty ułożone w nich są bardzo często, zachodzą na siebie w układzie sześciokątnym. Dzielimy je na dwa typy: filamenty mieloblast.
Definicja Miozyna:
Co to jest wchodzące w skład kurczliwych włókien grubych w komórkach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w konstrukcji sarkomeru składającego się z włókien cienkich (zawierających aktynę), grubych i mieloblast.
Definicja Mirra:
Co to jest żywica pozyskiwana z balsamowca mirra Commiphora abyssinica; dawniej służyła do balsamowania zwłok, jako pachnidło i kadzidło. Przez wzgląd na zawieraniem związków terpenowych jest gumą roślinną mieloblast.
Definicja Mononukleoza Zakaźna:
Co to jest zakaźna (z łaciny Mononucleosis infectiosa) to zakaźna dolegliwość wirusowa występująca przeważnie w dzieciństwie albo w momencie dojrzewania. Wywołana jest pierwotną infekcją wirusem Ebsteina-Barr mieloblast.

Czym jest Mieloblast znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: