Słownik mimikra co to znaczy.
Definicja Mimikra. Co znaczy zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż.

Czy przydatne?

Definicja Mimikra

Definicja z ang. mimicry, z niem. Mimikry.

Co to znaczy MIMIKRA: Mimikra - przystosowanie występujące u roślin i zwierząt. U zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż zwierzęta bezbronne upodobniają się do zwierząt zdolnych do obrony przybierając ich kształt albo barwy. Mogą także przybierać kształty i barwy otoczenia tak tak aby być trudnym do wykrycia poprzez naturalnych wrogów. Na przykład nie wszystkie węże niejadowite przybierają barwy węży jadowitych. U roślin mimikra to zdarzenie upodabniania się roślin do otoczenia, a również upodabniania się kwiatów do samic owadów zapylających - mimikra seksualna.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Miozyna:
Co to jest wchodzące w skład kurczliwych włókien grubych w komórkach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w konstrukcji sarkomeru składającego się z włókien cienkich (zawierających aktynę), grubych i mimikra.
Definicja Melanizm Przemysłowy:
Co to jest Biston betularia) jest zazwyczaj szarą ćmą, która pośrodku dnia maskuje się na porostach pokrywających pnie drzew. W trakcie rewolucji przemysłowej zanieczyszczenia zniszczyły porosty i wyeksponowały mimikra.
Definicja Mitochondrium:
Co to jest liczbie mnogiej Mitochondria) - organellum komórki eukariotycznej pochodzenia endosymbiotycznego, gdzie zachodzą mechanizmy będące kluczowym źródłem energii (w formie ATP) dla komórki, zwłaszcza mimikra.
Definicja Mieloblast:
Co to jest pierwszymi rozróżnialnymi morfologicznie stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych komórek występujących w szpiku kostnym. Mają one kształt kulisty i średnicę w dziedzinie 15 mimikra.

Czym jest Mimikra znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: