Słownik mimikra co to znaczy.
Definicja Mimikra. Co znaczy zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż.

Czy przydatne?

Definicja Mimikra

Definicja z ang. mimicry, z niem. Mimikry.

Co to znaczy MIMIKRA: Mimikra - przystosowanie występujące u roślin i zwierząt. U zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż zwierzęta bezbronne upodobniają się do zwierząt zdolnych do obrony przybierając ich kształt albo barwy. Mogą także przybierać kształty i barwy otoczenia tak tak aby być trudnym do wykrycia poprzez naturalnych wrogów. Na przykład nie wszystkie węże niejadowite przybierają barwy węży jadowitych. U roślin mimikra to zdarzenie upodabniania się roślin do otoczenia, a również upodabniania się kwiatów do samic owadów zapylających - mimikra seksualna.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Monotyp:
Co to jest Monotyp - ustalenie stosowane w botanice dla ustalenia rodzajów zawierających tylko jeden gatunek.Treść hasła pochodzi z Wikipedi mimikra.
Definicja Mutacje Genomowe: Autopoliploidy I Allopoliploidy:
Co to jest bazuje na zwielokrotnieniu normalnej liczby chromosomów. Mamy dwa rodzaje poliploidiów o różnym znaczeniu ewolucyjnym: autopolipliod powstaje wtedy, gdy zygota zawiera więcej niż dwa haploidalne mimikra.
Definicja Mikrosporangia:
Co to jest Mikrosporangia to małe zarodnie na męskich liściach zarodnionośnych mimikra.
Definicja Metamfetamina:
Co to jest metyloamfetamina - metylo-αfenyloetyloamina - narkotyk z rodz. stymulantów. Działanie (konsekwencje, efekty) ogólnie ma podobne do amfetaminy. Działa krócej i stan po spożyciu jest wiele mimikra.

Czym jest Mimikra znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: