Słownik mimikra co to znaczy.
Definicja Mimikra. Co znaczy zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż.

Czy przydatne?

Definicja Mimikra

Definicja z ang. mimicry, z niem. Mimikry.

Co to znaczy MIMIKRA: Mimikra - przystosowanie występujące u roślin i zwierząt. U zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż zwierzęta bezbronne upodobniają się do zwierząt zdolnych do obrony przybierając ich kształt albo barwy. Mogą także przybierać kształty i barwy otoczenia tak tak aby być trudnym do wykrycia poprzez naturalnych wrogów. Na przykład nie wszystkie węże niejadowite przybierają barwy węży jadowitych. U roślin mimikra to zdarzenie upodabniania się roślin do otoczenia, a również upodabniania się kwiatów do samic owadów zapylających - mimikra seksualna.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Mikrokosmek:
Co to jest microvillus) - mikroskopijna, palczasta wypustka cytoplazmatyczna na powierzchni błony komórkowej, zwiększająca powierzchnię błony, a tym samym zwiększająca umiejętność wchłaniania substancji MIMIKRA.
Definicja Mutacje punktowe:
Co to jest polegają na zmianie jakiejś zasady na inną co wywołuje różna efekty zależne od tego w jakim miejscu zapisu zmiana ta nastąpi. Jeśli będzie to dotyczyć sekwencji kodujących to zmiany zasad można MIMIKRA.
Definicja Mezosom:
Co to jest Mezosom - występuje w komórkach prokariotycznych. Bierze udział w syntezie ATP (odpowiednik mitochondrium MIMIKRA.
Definicja Monotyp:
Co to jest Monotyp - ustalenie stosowane w botanice dla ustalenia rodzajów zawierających tylko jeden gatunek.Treść hasła pochodzi z Wikipedi MIMIKRA.

Czym jest Mimikra znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: