Słownik rzeżączka co to znaczy.
Definicja Rzeżączka. Co znaczy przenoszona drogą płciową, której faktorem etiologicznym jest Gram.

Czy przydatne?

Definicja Rzeżączka

Definicja z ang. gonorrhea, z niem. Gonorrhö.

Co to znaczy RZEŻĄCZKA: Rzeżączka (z łaciny Gonorrhoea) - dolegliwość zakaźna, przenoszona drogą płciową, której faktorem etiologicznym jest Gram-ujemna bakteria - dwoinka rzeżączki (gonokok). Źródłem zakażenia jest chory człowiek albo zakażone elementy codziennej higieny, których używał. Do zakażenia może również dojść u noworodków w czasie porodu od chorej matki. Prowadzi to do gonokokowego zapalenia spojówek i może być powodem trwałego uszkodzenia wzroku. Kluczową powodem zakażenia są kontakty płciowe z osobami chorymi na rzeżączkę (dolegliwość dotyczy zarówno kobiet jaki i mężczyzn) i używanie wspólnych na przykład ręczników, pościeli. Symptomy: u mężczyzn: ropny wyciek z cewki moczowej, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu; u kobiet: upławy, zaburzenie cyklu miesiączkowego, bezpłodność, zapalenie stawów Potem zakażenie rozszerza się na cały układ moczowo - płciowy, czasem drogą naczyń krwionośnych. Może dać w wyniku rzeżączkowe zmiany odległych narządów, na przykład: stawów, serca. Leczenie: Farmakoterapia, dzięki antybiotyków, wobec których gonokoki są wrażliwe. Ważną rolę ma profilaktyka: oświata zdrowotna i skuteczne leczenie osób chorych i mających kontakty seksualne z osobami chorymi na rzeżączkę

Definicja Rozmnażanie Płciowe - Model Koewolucyjny Hamiltona:
Co to jest komputerowy schemat dolegliwości i płci, skrawek sztucznego życia. Wykazał on, że istotą rozmnażania płciowego jest umiejętność do zachowania genów, które być może w danej chwili nie są korzystne rzeżączka.
Definicja Ruch Fluidów Według Lamarcka:
Co to jest zmiany organizmów żywych w czasie ich rozwoju osobniczego wynikają z dwóch przyczyn. Jedną z nich jest właśnie wpływ tak zwany Fluidów wewnętrznych. Lamarck przypisywał ruchom fluidów wewnętrznych (a rzeżączka.
Definicja Rozmnażanie Płciowe - Model "Zarośniętego Brzegu" Bella:
Co to jest zarośniętego brzegu Graham Bell określił fakt, iż przewarzająca część organizmów współzawodniczy z braćmi i siostrami, zatem jeżeli każdy osobnik będzie się odrobinę różnił od rodzeństwa, więcej rzeżączka.
Definicja Rozłogi:
Co to jest pędy płożące się tuż nad powierzchnią ziemi. Zakorzeniając się w węzłach i wyrastając, tworzą nowe rośliny. Po obumarciu rośliny macierzystej albo oderwaniu się od niej stają się samodzielnymi rzeżączka.

Czym jest Rzeżączka znaczenie w Słownik biologia R .

  • Dodano:
  • Autor: