Słownik rzeżączka co to znaczy.
Definicja Rzeżączka. Co znaczy przenoszona drogą płciową, której faktorem etiologicznym jest Gram.

Czy przydatne?

Definicja Rzeżączka

Definicja z ang. gonorrhea, z niem. Gonorrhö.

Co to znaczy RZEŻĄCZKA: Rzeżączka (z łaciny Gonorrhoea) - dolegliwość zakaźna, przenoszona drogą płciową, której faktorem etiologicznym jest Gram-ujemna bakteria - dwoinka rzeżączki (gonokok). Źródłem zakażenia jest chory człowiek albo zakażone elementy codziennej higieny, których używał. Do zakażenia może również dojść u noworodków w czasie porodu od chorej matki. Prowadzi to do gonokokowego zapalenia spojówek i może być powodem trwałego uszkodzenia wzroku. Kluczową powodem zakażenia są kontakty płciowe z osobami chorymi na rzeżączkę (dolegliwość dotyczy zarówno kobiet jaki i mężczyzn) i używanie wspólnych na przykład ręczników, pościeli. Symptomy: u mężczyzn: ropny wyciek z cewki moczowej, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu; u kobiet: upławy, zaburzenie cyklu miesiączkowego, bezpłodność, zapalenie stawów Potem zakażenie rozszerza się na cały układ moczowo - płciowy, czasem drogą naczyń krwionośnych. Może dać w wyniku rzeżączkowe zmiany odległych narządów, na przykład: stawów, serca. Leczenie: Farmakoterapia, dzięki antybiotyków, wobec których gonokoki są wrażliwe. Ważną rolę ma profilaktyka: oświata zdrowotna i skuteczne leczenie osób chorych i mających kontakty seksualne z osobami chorymi na rzeżączkę

Definicja Receptory Błonowe Chemokin:
Co to jest podobnie jak same chemokiny pomimo dużej różnorodności posiadają bardzo podobny model budowy i aktywacji. Tworzą one 7 charakterystycznych pętli przenikających błonę komórkową (7TM), a rzeżączka.
Definicja Różyca:
Co to jest Różyca (z łaciny Rhusiopathia suum albo z łaciny Erysipelas suum) - zakażna i zaraźliwa bakteryjna dolegliwość świń o przebiegu ostrym albo przewlekłym. Występuje na całym świecie rzeżączka.
Definicja Roślina Wieloletnia:
Co to jest bylina - trwała (długoletnia) roślina zielna o częściach nadziemnych obumierających corocznie. Wiosną z części podziemnych (kłączy, bulw, cebul bądż zapasonośnych korzeni) wyrastają młode pędy rzeżączka.
Definicja Rośliny Ozdobne:
Co to jest jednoroczne, dwuletnie albo długoletnie rośliny, również drzewa i krzewy o sporych walorach dekoracyjnych na przykład o pięknych i ciekawych kwiatach, owocach, ulistnieniu, zabarwieniu pędów, pokroju rzeżączka.

Czym jest Rzeżączka znaczenie w Słownik biologia R .

  • Dodano:
  • Autor: