Słownik katalizator co to znaczy.
Definicja katalizator. Co to jest chemicznej. Bierze udział w procesie chemicznym, lecz po reakcji.

Czy przydatne?

Definicja Katalizator

Co to znaczy KATALIZATOR: substancja, której obecność zmienia szybkość reakcji chemicznej. Bierze udział w procesie chemicznym, lecz po reakcji odtwarza się w takiej samej ilości w jakiej występowała przed reakcją. Nie zmienia stanu równowagi, jeśli zaś reakcja biegnie równolegle w kilku kierunkach, może podnosić wydajność w jednym z nich. Ujemny katalizator (spowalniający reakcję) nazywamy inhibitorem

Definicja Koloidy:
Co to jest dwufazowe, o wyglądzie układu jednolitego (roztworu). Cząsteczki fazy rozproszonej są niewidoczne gołym okiem, przechodzą przez większość materiałów filtracyjnych. Makroskopowo układ koloidalny od katalizator.
Definicja Kwasy:
Co to jest cząsteczki lub jony mogące w procesie dysocjacji być donorem jonu wodorowego katalizator.
Definicja Korozja:
Co to jest metali pod wpływem czynników zewnętrznych, prowadzące do zniszczenia przedmiotów z nich wykonanych. Jako zabezpieczenie stosuje się pokrywanie metali powłokami ochronnymi (lakiery, metale mniej katalizator.
Definicja Kryształ:
Co to jest charakteryzująca się regularną budową przestrzenną (wzajemnym ułożeniem cząsteczek lub jonów tworzących kryształ). Prócz kryształów stałych występują również ciecze o uporządkowanej strukturze katalizator.

Czym jest katalizator znaczenie w Słownik chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: