Słownik koloidy co to znaczy.
Definicja koloidy. Co to jest jednolitego (roztworu). Cząsteczki fazy rozproszonej są niewidoczne.

Czy przydatne?

Definicja KOLOIDY

Co to znaczy KOLOIDY: układy dyspersyjne, dwufazowe, o wyglądzie układu jednolitego (roztworu). Cząsteczki fazy rozproszonej są niewidoczne gołym okiem, przechodzą przez większość materiałów filtracyjnych. Makroskopowo układ koloidalny od roztworu różni występowanie w koloidach efektu Tyndalla. Cząstki rozproszone mają rozmiary od 1 nm do 200 nm i wobec tego rozpraszają padające na nie światło, co jest widoczne przy obserwacji z boku wiązki światła przechodzącej przez układ koloidowy. (więcej)

Definicja Konformacja:
Co to jest sposób ułożenia atomów i grup atomowych w cząsteczce wokół wiązania pojedynczego, spowodowane zahamowaniem wolnego obrotu dookoła wiązania (np. przeszkody steryczne koloidy co znaczy.
Definicja Kinetyka Chemiczna:
Co to jest dział chemii fizycznej zajmujący się badaniem szybkości procesów chemicznych i wpływem na tę szybkość czynników zewnętrznych, oraz  wyjaśnianiem mechanizmów przemian chemicznych koloidy krzyżówka.
Definicja Kationit:
Co to jest żywica jonowymienna, wymieniająca jony dodatnie z roztworu na jon wodorowy koloidy co to jest.
Definicja Karborund:
Co to jest węglik krzemu, SiC, krystaliczne ciało o twardości dorównującej diamentowi i o podobnej strukturze krystalicznej. Bardzo odporny chemicznie. Stosowany jako materiał ścierny koloidy słownik.

Czym jest koloidy znaczenie w Słownik chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: