Słownik koloidy co to znaczy.
Definicja koloidy. Co to jest jednolitego (roztworu). Cząsteczki fazy rozproszonej są niewidoczne.

Czy przydatne?

Definicja KOLOIDY

Co to znaczy KOLOIDY: układy dyspersyjne, dwufazowe, o wyglądzie układu jednolitego (roztworu). Cząsteczki fazy rozproszonej są niewidoczne gołym okiem, przechodzą przez większość materiałów filtracyjnych. Makroskopowo układ koloidalny od roztworu różni występowanie w koloidach efektu Tyndalla. Cząstki rozproszone mają rozmiary od 1 nm do 200 nm i wobec tego rozpraszają padające na nie światło, co jest widoczne przy obserwacji z boku wiązki światła przechodzącej przez układ koloidowy. (więcej)

Definicja Kolagen:
Co to jest charakteryzujące się dużą wytrzymałością mechaniczną, nierozpuszczalne w wodzie, zbudowany z długich spiralnych łańcuchów peptydowych powiązanych między sobą. Składnik ścięgien, chrząstek kości itp koloidy co znaczy.
Definicja Kation:
Co to jest jon dodatni, cząsteczka lub jej fragment pozbawiona jednego lub kilku elektronów koloidy krzyżówka.
Definicja Karborund:
Co to jest węglik krzemu, SiC, krystaliczne ciało o twardości dorównującej diamentowi i o podobnej strukturze krystalicznej. Bardzo odporny chemicznie. Stosowany jako materiał ścierny koloidy co to jest.
Definicja Kalcyt:
Co to jest CaCO3 ; minerał - marmur, szpat (szpat islandzki do wyrobu pryzmatów Nicola służących do polaryzacji światła, kryształ dwójłomny koloidy słownik.

Czym jest koloidy znaczenie w Słownik chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: